Královničky Královničky s Candy
Cheesecake - Oreo Cheesecake s jahodama aneb postup pro dědu fousatýho Datlový koláč Jablečný koláč od Julie Výlet do Prahy Donuty pečené v troubě Rychlé Svatomartinské rohlíčky Opilá višnička v marcipánovém a čokoládovém kabátku Indiánci a Valentinská srdíčka Makronky Čokoládovo – pomerančové řezy Halloween Cakes Lollipop Cakes Malinové kostky Sachr dortíčky Ovocný koláč Meruňkové knedlíky Jako pejsek a kočička Smetanový tvaroh s ovocem Kokosový cheesecake Čokoládové cookies Slané preclíčky Oříškový dezert Čokoládové mousse Banánová bábovka Májová roláda Borůvkové mascarpone Svatební koláčky Malinová dobrůtka Sýrové tyčinky Žloutkové řezy Velikonoční mazanec Čokoládovo – pistáciové řezy Mramorové řezy Chleboví šneci Valentinská srdíčka Valentinská inspirace Loupáčky Koláč s krémem Limetkový koláč Slané tyčinky Vánoční perníčky Cookies s ovesnými vločkami Sýrové rohlíčky Šlehačkový dort Halloweenské muffiny Čokoládové mňam s kokosem Cheesecake s tvarohem Mrkvové šátečky Kynuté koláče Fofrtáč s malinami Čokoládovo mandlový dortík Mandlový linecký dortík Cappuccino kostky Sýrový koláč Čokoládový fondant Bebe řezy Borůvkové knedlíky Čokoládové muzeum Kokosové mňam Kefírová buchta Mascarpone Rybízový koláč Red velvet – s lehkou příchutí malin Želé řezy s jahodami Kremrole Mrkvový koláč Recept Mufinky se šlehačkou Recept Eton Mess Recept Medovník Recept Plněná bábovka se zmrzlinou Recept Panská roláda Recept Slunečnicové řezy Recept Masové buchtičky Recept Věnečky Recept Perníčky Recept Jarní jahodové řezy Recept Valašský frgál Oříškový koláč s polevou Malinový koláč

Čokoládové muzeum aneb Královničky na prázdninách

Na tento víkend jsme pro Vás s Janičkou nepřipravily dobrůtku, ale čokoládový tip.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Co nakoupit

Vstupenku do Čokoládového domu v Praze, nejlépe v kombinaci s workshopem

Jak na to

Namyslíte si nějaký příjemný výlet do Prahy, my jsme ho kombinovali s vyřáděním se v aquapaláci v Čestlicích. Pak se podíváte jestli Slevomat, Zapakatel nebo jiná podobná organizace nenabízí slevu na tuto akci. My jsme našli slevu na prázdninový kurz pralinek pro děti, takže si to užila především Janička, ale docela podrobně nás o průběhu akce informovala, tak Vám to zkusím nějak popsat.

Po příchodu děti vyráběly tabulkovou čokoládu.

Tip

Tip na doma: do vhodné plastové krabičky, třeba od kočičích jazýčků, nejprve na dno namalujete drobné obrázky barvičkami z tubičky od Dr. Oetkera. Pak rozehřejete čokoládu nebo čokoládové čočky, za stálého míchání zase trochu zchladíte a nalijete pomaličku na obrázky. Poklepáváním dlaní z boku krabičky se vám čokoláda krásně rozteče do všech krajů. Necháte ztuhnout a je hotovo.

Jak na to

Další částí programu byla prohlídka čokoládového muzea – obrazy malované čokoládou, obaly od čokolád, něco o historii čokolády – jak vypadá kakaovník, čokoládové formy a formičky, něco o technologii výroby čokolády. Při běžné prohlídce muzea uvidíte ukázky z výroby, při kurzu pralinek se naučíte jak je vyrábět. Nám doma moc chutnaly zejména čokoládové lanýže, Janička měla největší radost z čokoládových podkoviček. V půlce tvoření pralinek se byly děti podívat na film o kakau a čokoládě a pak pokračovaly ve výrobě pralinek a také malovaly obrázky čokoládou.

Janulčiny výtvory jsme zdokumentovali bohužel až po převozu z Prahy do Brna, a protože bylo teplíčko, nepodařilo se nám je uchovat tak krásné, jak je Janička vyrobila, ale chutnalo nám moc.

Hodnocení – dohotovení

První české muzeum čokolády a čokoládových obrazů sídlí na Oldřichově ulici – místo teda ne zvlášť zajímavé, je to pod Nuselským mostem, pro čekající rodiče nic moc. Dá se projít parkem, dobrou kávu jsem si dala v Gobelínové cukrárně, doporučuji vlastní knihu nebo časopis.

Mnohem vhodnější je kombinovat dětskou dílnu s možností si muzeum také prohlédnout, ale to se Vám podaří jen v sobotu či neděli. Muzeum je pro veřejnost otevřené od pátku do neděle, dětská dílna je i v úterý (asi jen o prázdninách). V muzeu si můžete koupit hotové čokoládové pralinky nebo čokoládu pro vlastní tvoření, také si můžete dát několik druhů vařené čokolády.

Janulce se kurz líbil, nám se líbil obsah krabičky a aby vám to nebylo líto, připravily jsme pro Vás s Janičkou aspoň čokoládová lízátka.

Postup

V mikrovlnce jsme nejprve rozehřály bílé čoko–pecičky (můžete použít i čokoládovou polevu nebo čokoládu, ale třeba bílá čokoláda Milka hodně pouští tuk a po rozehřátí není moc dobrá) a nalily jsme je do připravené formičky na čoko-lízátka asi do poloviny, pak jsme vložily grahamové tyčinky, takže lízátko bude celé jedlé, ale musíte použít silnější typ tyčinek, tenké by se ulomily. Následně jsme rozehřály tmavou čokoládu (cca 2 minuty se dvěma zastávkami na promíchání) a dolily jsme formičky po vrch. Trošku jsme zamáčkly tyčinky a nechaly jsme v ledničce asi hodinku vychladit. Pak už jen opatrně vymáčkout z formičky a mlsat.

Postup

Postup

Formičky je možné koupit ve specializovaných prodejnách, ale dnes už i ve větších obchodech a v některých cukrárnách.

Postup

Veškeré informace o čokoládovém muzeu a akcích najdete zde: www.cokoladovydum.cz.
A nakonec ještě rozloučení čokoládovým obrázkem - milujete prstíkové barvičky? Tyhle si děti mohou samy olízat a uklízení je hned míň...

PostupLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli Patchwork Candy

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
ekralova@post.cz

Mapa stránek

Návštěvy: 668888