Královničky Královničky s Candy
Svatební design dortu 2017 Kurz Růže Svatební pro Veroniku a Ondru Devadesáté Kurz Gerbera Svatební dort pro Hanku Vánoční hvězda Kurz Vánoční hvězda Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Plameňák k narozeninám Kurz Slunečnice Svatební pro Ivetku Upíří dort pro Míšu Kurz Krásenka Svatební dort pro Martinu a Milana Vlčí máky pro maminku

Dort

Dort, to pro mě není buchta pro hosty. Dort, to je něco velmi slavnostního, součást dárků pro oslavence, nebo pro toho, komu chceme vyjádřit své pocity, lásku, vděčnost.

Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Na neděli

Dort to je radost pro dítko, které miluje některou postavičku z pohádek nebo třeba svého plyšového medvídka, dort to je vyjádření lásky k milované dívce, dort to je kouzlo, které vyčaruje na obličeji obdarovaného úsměv a někdy i šťastnou slzičku radosti.

Dort Růže s karafiáty

Pokud od dortu očekáváte něco takového, nesnažte se srovnávat vynaložené penízky s cenou pochoutek v obchodních centrech, věnujte pozornost tomu, aby dort byl z báječných surovin, z čerstvého másla, z vysokoprocentní čokolády, z ořechů, dochucený domácí marmeládou. Aby jeho úprava byla taková, aby se všem líbila a udělala radost, takovou radost, že si obdarovaný a jeho hosté ještě dlouho budou pamatovat, že malý Míša dostal dort s autíčky, slečna Petra dostala dort s růžemi a babička plakala nad dortem s orchidejemi.

Dort - to je oslava, radost, poděkování.

A přesně takové dorty se snažím péct. Každý dort mi vždycky vyvolá vrnění v žaludku, nejprve hledám inspiraci, nápad, jak by měl dort vypadat, někdy dort vidím před očima, když si večer lehnu do postele, jindy se snažím dort si načrtnout. Někdy hledám tak dlouho inspiraci v knížkách a na internetu, až mě napadne něco úplně jiného, jindy znám oslavence a přesně vím, pro kterou knížku sáhnu, kde je dort přesně pro něj. Ani pečení korpusu pro mě není rutinou. Někdy recepty upravuji, buďto proto, že mi zcela nevyhovují, nebo třeba proto, že vím, že v rodině je někdo, kdo třeba nemůže jíst moc sladkého nebo nemá něco z používaných ingrediencí rád. Když vytvářím design dortu, mám vždycky velký strach, aby se mi povedl tak jak jsem jej naplánovala a jak jej vidím ve svých představách. Někdy v průběhu tvoření dostanou moje představy jiný směr. Někdy se mi nepodaří dostat do ruky to, co jsem si vysnila, ale vždycky se snažím, aby nakonec výsledek vypadal co možná nejlépe a spokojenost s ním byla veliká. Nejednou dělám figurku na dvakrát nebo i natřikrát, někdy změním barevné ladění, někdy uberu nebo naopak přidám třeba víc lístečků.

Udělat báječný dort to není stejné jako upéct buchtu, i když bude chutnat sebelépe.
Udělat dort to je spousta práce, lásky i pokory.
Báječné je, že dnešní doba nabízí spoustu surovin, pomůcek a udělátek pro vytváření úžasných dortů.

Udělat báječný dort – to je radost.

Facebook

Také mě můžete najít na Facebooku na stránce Královničky a prohlédnout si mé album. Pokud se Vám něco bude líbit, napište vzkaz na zeď. Mé osobní stránky jsou na Facebooku na adrese Eva Králová.

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690630