Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Dort Vinařský

Devadesáté

Vánoční hvězda

Přemluvit mě na upečení dortu, to je čím dál těžší disciplína, ale jsou dorty, které neumím odmítnout. Takovým byl i dort pro babičku mé kamarádky, protože DEVADESÁTÉ narozeniny, to se musí pořádně oslavit.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Když člověk má tento věk, zpravidla vám řekne: "Co na tom chcete slavit, to už není nic hezkého". Ale pak se rozvypráví a vy si uvědomíte, že třeba zažili všechny československé a české prezidenty. Konec války, novou a novější dobu, že jsou to lidé, kteří ještě pomáhali prát prádlo na valše a dnes s velkou vděčností dávají prádlo do automatické pračky a děkují, že jejich děti a vnoučata už nemusí tolik dřít.

A jejich oči, které toho už tolik viděly se dívají na náš svět a doufají, že si ho úplně nepokazíme.

Děkuji za možnost udělat radost!

Dort jsem připravila, jako dvoupatrový barel. Jedno patro bylo z vanilkových a druhé z čokoládových korpusů, krémy v příchuti mango a jahoda. Obtočit takto vysoký dort marcipánem byla výzva, ale podařilo se. Následně jsem použila švýcarský krém pro dozdobení dortu. Na modrý základ jsem přes folii krémem vytvořila ozdobnou mandalovou krajku. Pak jsem použila zlaté zdobení, oranžové perličky a lístky sušené chrpy.

Největší ozdobou dortu je květinová vazba z fondánu.

Krásné narozeniny a hlavně hodně zdravíčka a ještě mnoho krásných chvil s rodinou přejí Královničky.

 
Složení Slavnostní dort s krajkou a fondánovou květinou ze slunčnic. Potah marcipán a švýcarský modrý krém s krajkou a zlatým zdobením.
Květina Květy slunečnice, krásenka a třapatka ze smartflex flower, barveno ve hmotě a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

7. 10. 2023

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705744