Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Mořská panna a potápěč

Čajový obřad k 18. narozeninám

Padesátinový do boudičky

Oslavenkyni Hanku znám jak se říká od culíčků a i když se podivuji nad tím, že i mým přátelům děti rostou do dospělosti a ne jen mě, je to prostě tak. Hanka letos slaví svoji plnoletost a její maminka Alena měla konečně pořádný důvod domluvit se se mnou na dortu.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Alence by se moc líbil dort romantický, samá kytička, ale protože její Hanku znám opravdu dlouho, měla jsem dojem, že by to nebylo to pravé a maminka i když nerada musela souhlasit.

Hanka má různé záliby a jednou z nich je „chození s přáteli do čajky.“ A mně se moc líbila představa, že oslavenkyni udělám radost dortem na motivy čajový obřad s gejšou. Ája sice nerada, ale dala mi volnou ruku, oplakala svoji květinkovou představu, i když to ještě chvilku zkoušela s posíláním odkazů na mé dorty, které se jí nejvíc líbí, ale myslím, že nakonec byla ráda.

Hanka vůbec netušila, že dort dostane. A protože naši přátelé žijí v Olomouci a já v Brně, jistě ji nenapadlo, co mamka organizuje. Naštěstí táta oslavenkyně docela pravidelně projíždí Brnem cestou z práce a nebyl problém, aby dort u nás naložil. Myslím, že si Hanka užila překvapení, i perfektní grilovačku, kterou její skvělá mamka pro ni a její kamarády připravila. No podezřívám Áju, že to všechno bylo hlavně proto, aby jí nechyběly obrázky do jejich oblíbených fotoknih, protože osmnácté narozeniny její dcery bez fotodokumentace jsou nemyslitelné a na ty mladé se vůbec nedá spoléhat, že jo Alenko????? Trošku si tě dobírám, ale věř, že i já se pak ráda probírám tvými obrázky ve fotoknihách a vždycky mě mile překvapí, když ti do nich zabloudí třeba i nějaká s naší rodinkou.

Hned jak jsem dostala dovolené udělat dort podle své fantazie, měla jsem o něm jasnou představu.

Dort bude červený, na spodním patře budou obrázky z čajových obřadů, druhé patro jsem ozdobila lekníny a zlatými kapříky pro štěstí. Na dort jsem umístila gejšu s čajovou konvičkou a hrníčky.

Dort jsem udělala z vanilkového a oříškového korpusu s krémy s chutí malin, piňakolády a karamelu.

Obrázky jsou na jedlém fondánu, dort potažený mandlovým Smartflexem Velvet, barvila jsem airbrushovými barvami. Gejšu jsem vytvořila z modelovací pasty Saracino, barvenou gelovými a prachovými barvami.

Haničko, ještě jednou všechno nejlepší k plnoletosti, a děkuji za milé poděkování. Jsem moc ráda, že se ti dort líbil a že sis ho s rodinou a přáteli užila.

Oslava
Oslava

 
Složení Dort s orientálními motivy. Korpus vanilkový a oříškový, krém malinový, piňakoláda a karamel, potah mandlový Smartflex Velvet.
Barva Potah Smartflex Velvet v červené barvě, nástřik airbrushem. Obrázky tisk na jedlý papír. Dekorace a doplňky modelované z pasty Saracino, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

20. 9. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690649