Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Padesátinový do boudičky

Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám

Asterix a Obelix k 21. narozeninám

Asi nejčastěji připravuji dorty pro děti a moc mě to těší. Je krásné, když máte možnost rozzářit oči malých oslavenců a jejich kamarádů, ale tentokrát jsem měla možnost udělat radost tatínkovi, pro kterého jeho dcera připravila oslavu 75. narozenin a které moc záleželo na tom, aby měl tatínek a jeho hosté z dortu radost. Tyto dorty jsou pro mě vždy především poděkováním rodičům za všechno, co pro nás v životě udělali a podle toho jak jsme dort domlouvaly, to jistě paní Hanka brala úplně stejně.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Téma bylo jasné, oslavenec je milovníkem lesa, takže všechno, co se týká myslivosti, je správně.

Paní Hance se líbila myšlenka, že dort bude mít podobu knihy, a jinak všechno nechala na mě, včetně výběru krémů a korpusů. Takové zadání je velmi příjemné a zároveň velmi náročné, protože je těžké vybrat ty nejsprávnější příchutě, aby chutnalo všem. Ale podařilo se.

Dort jsem připravila v podobě myslivecké knihy s kouskem lesa v podobě buku, na pařez jsem umístila myslivecký klobouček. Co by byl myslivec bez svého věrného čtyřnohého přítele? Dort s lesní tématikou také doplnily divoké husy. Bylo to hodně motivů na jeden dort, ale vše se mi na knihu vešlo. Dort a ozdoby jsou barvené gelovými a prachovými barvami.

Korpus jsem vybrala čokoládový a oranžový vanilkový s vůní vaječného likéru, krémy jsem zvolila v příchuti pistáciové a cappuccino, takže dort byl hezky v lesních barvách i na řezu.

Tatínkovi paní Hanky moc přeji pevné zdravíčko, aby si ještě dlouho mohl užívat své toulky přírodou. A paní Hance moc děkuji za zprávičku z oslavy:

Dobrý den paní Evo,
Váš myslivecký dort k 75tinám měl obrovský úspěch (vizuálně i chuťově).
Pánové tvrdili, že takové umělecké dílo rozhodně jíst nebudou, protože to by byl hřích. Přítomné ženy byly naopak pro nakrojení dortu, protože byly zvědavé i na chuťový vjem z takového dílka. Nejvíc radosti udělal krom oslavence také přítomným dětem, protože ty si okamžitě a bez hádání rozdělily to, co si "odloupnou" z ozdob.
Mnohokrát děkuji Vašim šikovným ručkám i Vaší velké fantazii.
Hana, Tábor

 
Složení Dort v podobě knihy k pětasedmdesátým narozeninám. Korpus čokoládový a vanilkový s vaječným likérem, krém pistáciový a cappuccino, potah mandlový Smartflex Velvet.
Barva Potah Smartflex Velvet v hnědé a krémové barvě. Dekorace a doplňky modelované z pasty Dama, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami v přírodních tónech.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

6. 9. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690633