Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Dort pro malířku

Dort pro Modrou berušku

Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání

Modrá beruška slavila své první narozeniny a já jsem byla požádána o dort na tuto slavnostní akci, která se konala v brněnském Wikylandu za přítomnosti modrých berušek a jejich hostů.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini

Původně jsme se domluvily s organizátorkou této akce a předsedkyní Modré berušky Evičkou Honkovou na symbolickém dortu, ale mě se pořád nějak zdálo, že nemůžu před spoustu dětí postavit dort, na který se budou moct jen podívat, a tak jsem se rozhodla, že se pokusím sehnat nějakého sponzora, který s náklady na dort pomůže. Oslovila jsem několik prodejců, u kterých ráda nakupuji své cukrdlátkové pomůcky, a vyšlo to.

Díky velké podpoře společnosti Dortisimo bylo možné udělat dort dost velký pro stovku hostů.

A kdo jsou Modré berušky? Nezisková organizace Modrá beruška pomáhá rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra. Portál Modré berušky slouží k aktuálnímu poskytování informací o této problematice, pomáhá rodičům v lepší orientaci v oblasti zdravotní, sociální i vzdělávání, tak aby těmto rodinám usnadnil jejich nelehkou cestu.

Pro Modré berušky jsem se rozhodla připravit velký čtyřpatrový dort, na kterém bude spousta malých modrých berušek. Dort zdobila také velká Modrá beruška, spousta drobných bílých květinek a velké mašle.

Dva další dorty jsem připravila bezlepkové, aby si mohli pochutnat i ti, kteří musí dodržovat tuto dietu.

Na přípravě dekorací na dort mi moc pomáhala moje milovaná dcera Janička, bez ní by berušky byly asi bez tykadýlek, vyrobila většinu květinek a téměř všechna beruščí křidélka.

Nebýt syna Martina, asi bych dort na akci nedokázala dopravit a nebýt všech mých tří chlapů a ochotného souseda, nebylo by do čeho dort doma dát. Společnými vypjatými silami mi vynesli do šestého patra úplně novou lednici a já jim za to moc děkuji.

Milé Modré berušky bylo mi ctí připravit na vaši oslavu velký beruškový dort. Přeji všem Modrým beruškám šťastný let.

Ne všechny děti jsou zlobivé, některé mají poruchu autistického spektra. Je mnohem těžší vykouzlit na jejich tváři úsměv, ale jde to, a já měla to štěstí, že jsem to hned několikrát na oslavě viděla. Třeba když jim na talířku přistála malá modrá beruška.

Složení Čtyřpatrový dort s motivem modré berušky a dva bezlepkové dorty pro alergiky. Druhé a čtvrté patro z čokoládového těsta, krém jahodový, vaječný likér a tiramisu. První patro vanilkovo piškotový korpus, krém jahodový a pistáciový. Třetí patro vanilkovo piškotový korpus, krém jahodový a šlehačkový melounový a pistáciový. Bezlepkový dort s beruškami - vanilkový korpus, krém jahodový a šlehačkový melounový. Bezlepkový dort s modrou mašlí - vanilkový korpus, krém šlehačkový s melounovou a pistáciovou příchutí. Domácí marmeláda pod krémy a Frutafill ve višňové a kiwi příchuti. Potah Smartflex Velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet, bezlepkové.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah Smartflex Velvet v pastelové modré a zelené barvě, barveno airbrushem. Dekorace z hmoty Smartflex Flower a Čokoflex, probarveno ve hmotě a dobarveno gelovými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690648