Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Slavnostní dorty

Devadesáté

Slavnostní dorty

Svůj první dort si velmi dobře pamatuji. Pekla jsem ho sestře k desátým narozeninám. Dorty nám vždycky pekla babička, dortík byl vždy oříškový s marmeládou a máslovým krémem a politý čokoládovou polevou. Ale když měla sestra deset, babička onemocněla a na objednání dortu z cukrárny už bylo pozdě.

Pustila jsem se rovnou do velkého projektu. Dort byl dvoupatrový, jak chutnal nám, to už nevím, ale co vím jistě je, že jsme u jeho výroby zažili spoustu legrace, protože nikdo z nás třeba netušil, že čokoládovou polevu je potřeba napřed nechat trochu prochladnout než ji začnete nanášet na dort a tak náš jezevčík měl čokoládové hody, protože stál pod linkou a jen s otevřenou tlamičkou čekal na potůčky čokolády, které z ní tekly. Od té doby už jsem upekla dortů spoustu, materiály se v mnohém změnily a práce s nimi je úžasná a je výzvou k experimentování.

Slavnostní dorty a dorty k různým životním jubileím jsou skvělou možností jak vyzkoušet nejrůznější techniky cukrářského umění. Zatím co u dětských dortů jsou to především zvířátka, víly, motýlci a pohádkové bytosti, slavnostní dorty jsou prostorem pro nejrůznější květy, geometrické tvary, barevné kompozice, malování na potahové hmoty, tvarování dortů, ale také jsou o preciznosti a dokonalém provedení. Vypracovat se k dokonalému provedení znamená upéct spoustu dortů, nebát se experimentovat a hlavně se snažit nacházet chyby a nenechávat se uchlácholit tím, že se třeba vaše dorty už docela líbí. Touha vyzkoušet nové a nové techniky, zjistit na co si ještě troufnete, co se ještě vejde do vaší lednice, vás stále žene k objevování a vyrábění dalších kousků.

Mezi mé velké experimenty co už zvládnu, patří především dort s orchidejemi a svatební dort. Pracovala jsem na nich moc ráda a moc mě těšilo, že oba měly velký úspěch a pochvala byla i za správné naladění chuťových pohárků. Doufám, že budu mít možnost brzy zjistit, jak velké jsou ještě moje možnosti a co mi ještě dovolí má odvaha.

Dorty ke slavnostním příležitostem můžou mít příchuť oříškovou, čokoládovou, piškotovou, piškotovou de lux (tajemství od Královniček), kakaovou, red velvet, s punčovou příchutí.

Krémy mohou být máslové, máslové s pudinkem, čokoládové, karamelové, punčové, tvarohové nebo třeba z mascarpone, jahodové, malinové. Některé se víc hodí k určitému druhu korpusu, jindy si je třeba vybíráme podle ročního období, ale hlavně by měly vždy uspokojit naše mlsné jazýčky.

Alba dortů najdete také na Facebooku na stránce Královničky , když budete mít chvilku na vzkaz nebo krátké hodnocení, budu ráda.Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705742