Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Čínský drak pro Martina

Loni slavil plnoletost, letos by mohl slavit úspěšný rok dospělosti, maturita hotová, přijat na vysoké školy, co víc si k devatenáctinám přát? No snad jedině dort od maminky, protože i tyto narozeniny jsou takové trochu zvláštní. Jsou poslední s náctkou, a tak je třeba je řádně oslavit.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Když mi Martin pomáhal odvézt jeden svatební dort, tak jsme si v autě povídali a mimo jiné jsme mluvili o tom, jaký dort by se jednou líbil na svatební hostině jemu. Navrhl si červeno černý s čínskými znaky. No já nejsem proti, uvidíme co na to jednou nějaká potenciální nevěsta, ale zatím jsem si říkala, že je to skvělé téma pro mě na letošní narozeny.

Čínské znaky budu muset ještě trochu trénovat, pro dnešní dort je to jen číslovka 19.

Víte, že v čínštině není devatenáctka jednička a devítka, ale desítka a devítka?

S drakem jsem si krásně pohrála, bavilo mě, jak mi pod rukama rostl, až nakonec od čumáku po ocas měřil pěkných 75 centimetrů.

Dort jsem udělala z červeného piškotového těsta. Krém jsem udělala ze sýru Philadephia s příchutí vaječného likéru, druhý krém byl čokoládový ganache, pod který jsem přidala praline delicrisp zředěný domácí výbornou pikantní rybízovou marmeládou. Celý dort byl překrytý tenoučkou vrstvičkou máslového krému pod pravý marcipán, ten jsem přikryla tenkou vrstvou smart flexu velvet s mandlovou příchutí.

Draka jsem vytvořila ze Smart flexu velvet – Black a jemné zdobení jsem udělala královskou glazurou v barvě zlaté a černé.

Martin s Janičkou a dortem

Krásné narozeniny Martine a neboj, pro mě budeš můj chlapeček, i když ti příště bude už cet.

 

Složení Dort z červeného piškotového těsta, krém Philadelphia s vaječným likérem a čokoládový ganache, potah základ mandlový marcipán a vrchní smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě červené, dekorace královská glazura, figura draka Smartflex - velvet Black. Drak dokončený gelovými barvami a stínovaný prachovými barvami a zlatou barvou.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690651