Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Vánoční hvězda

Plameňák k narozeninám

Upíří dort pro Míšu

Již o prázdninách jsem se s maminkou malé princezny domlouvala na narozeninovém dortu, který jí měl zpříjemnit nejen sedmé narozeniny, ale také první školní dny. Vybrané téma mě moc potěšilo, protože jsem čekala na zadání nějaké pohádkové postavičky, avšak přišlo překvapení v podobě přání mít na dortu plameňáka.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Maminka měla nejprve obavu z vysokého dortu, domluvily jsme se tedy na dortu, který je a není dvoupatrový. Korpusy mají stejnou velikost a jsou proložené dortovým platem, aby se dort dobře krájel na rozumné porce, ale přitom aby jeho výška odpovídala elegantním dlouhým nohám plameňáka.

Letošní zářiové oslavenkyně si oblíbily red velvet, a tak jsem i tyto korpusy připravila z červeného sametu, krému mascarpone s malinami. Dort jsem nejprve potáhla pravým marcipánem a konečnou úpravu jsem vytvořila švýcarským krémem v barvách zelená, modrá a žlutá. Airbrush se šablonou mi pomohl na krému vykreslit jemnou zlatou kraječku.

Plameňákovo tělíčko je tvořené čokoládovým kinder vajičkem, plastovou hračku jsem nahradila čokoládovou pralinkou, aby vše na dortu bylo jedlé. Peří plameňáka jsem udělala ze skládaných fondánových kopretin. Pak již stačilo vymodelovat hlavičku s dlouhým krkem a vše hezky usadit na připravený dort. Na závěr jsem dort ozdobila cukrovými perličkami, růžovými květy, zelenými čokoládovými hoblinkami a s malou obavou jsem postavila plameňáka na jeho tenoučké a dlouhé nohy.

Vše se podařilo tak, jak jsem si přála. Věřím, že oslavenkyně měla stejnou radost jako babička, která přijela dort vyzvednout se slovy: „To je nádhera, tak za rok zase.“ :-)

 
Složení Slavnostní dort k sedmým narozeninám s plameňákem, korpus red velvet, krém mascarpone s malinami. Potah marcipán a švýcarský krém.
Barva Potah mandlový marcipán a švýcarský krém v letních barvách. Dozdobeno airbrushovou zlatou krajkou. Plameňák a drobné ozdoby z fondánu.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

14. 9. 2021

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690644