Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Upíří dort pro Míšu

Vlčí máky pro maminku

Tomáškovo první svaté přijímání

Dneska se mi na FB objevil takový citát: „ Mám ráda lidi, se kterými nemusím přemýšlet o čem si budeme povídat, protože jsem s nimi naladěná na stejnou notu.“ A to docela přesně říká, proč ráda chodím na kávičku nebo na oběd s Dagmarkou. Témat na povídání máme hodně a hrníček na kávičku by klidně mohl být i pořádný hrnec a stejně by na naše povídání nestačil.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Tentokrát ale Dagmarka měla nějaký maličký splín, tak jak se to někdy velkým holkám stává, nic nám nechybí a přesto je nám trošku smutno ze života. Moc práce, moc dětí, moc starostí a i když máte pocit, že se snažíte sebe víc, pořád není všechno správně. Dagmarka je člověk, který umí ze sebe dát hrozně moc, její práce je skoro andělská a mě je velkým potěšením, když jí společným setkáním nebo třeba dortem můžu udělat radost. Tentokrát jsme zvládly oboje, sešly jsme se, abysme otestovaly restauraci, ve které jsem plánovala rodinnou oslavu a domluvily jsme se na dortu na oslavu narozenin Dagmarčiny maminky.

Dagmar původně naplánovala dort s magnoliemi, ale k jejich vytvoření mi chyběla správná pomůcka a tak jsme se raději domluvily na tom, že udělám dort hezky letní s vlčími máky.

Dort jsem připravila z vanilkového korpusu s krémem z mascarpone s malinami a kraje jsem vyplnila krémem pistáciovým. Dort jsem potáhla pravým mandlovým marcipánem a ten jsem ozdobila máslovým krémem v letních barvách, žluté, oranžové a červené. Luxus dortu dodaly plátky z pravého zlata. Červené vlčí máky jsem vytvořila z doma připravované modelovací hmoty s příchutí piňacolady. A za zlatou číslovku děkuji Martině Sille, její 3D tisk je super.

Když si Dagmarka dort vyzvedávala s celou svojí rodinkou, byla moc spokojená a děti nechtěly uvěřit, že jsou vlčí máky ze sladké hmoty. Splín snad někam odletěl a já se moc těším na naše další setkání plné neplánovaných témat k povídání.

 
Složení Slavnostní dort k šedesátým narozeninám, korpus vanilkový, krém mascarpone s malinami a pistáciový. Potah mandlový marcipán a máslový krém.
Barva Potah mandlový marcipán a máslový krém v letních barvách. Dozdobeno jedlým lístkovým zlatem. Květiny z domácí fondánové hmoty, barvené ve hmotě a prachovými barvami. Číslovka 3D tisk.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

9. 7. 2018

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705747