Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip?

Křtinový pro Nelinku Terezii

Křtinový pro Matějíčka

Poslední týden prázdnin jsme se zajeli podívat na křtiny maličkého Matěje a o týden později jsme dovezli křtinový dortík Nelince Terezce. Tak jsme pokřtili dětičky hezky napříč Moravou a zase jsme měli možnost obdivovat zručnost starých stavbařů a umělců.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Nelinka měla svůj křest v krásném kostelíku v Třebovicích. Je to tak malý kostelík, že jsme se do něj všichni ani nevešli, ale měli jsme možnost jít nahoru na kůr, kde jsme mohli obdivovat dovednost pana varhaníka. Hrál doslava celým tělem. A bylo to krásné.

Po křtinách v kostele jsme se vydali na procházku parkem, který opravdu volal po tom, abychom si pořídili nějaké fotečky. Sluníčko už sice bylo vysoko a stínům se moc nedalo vyhnout, ale počasí bylo nádherně letní a Nelinka usměvavé miminko, takže se nejprve fotila s maminkou a tatínkem, pak s babičkou a dědečkem, s druhou babičkou, s tetičkou a se strýčkem, pak s námi, a sama s Janičkou a sama s maminkou a sama s dortíkem a vůbec jí to nevadilo. Asi tušila, že je to její den, na který má mít ve svém albu hodně vzpomínek.

Aby se Nelinka mohla fotit s dortem, bylo třeba jí nějaký křtinový dort přivést. Moc dlouho jsem nepřemýšlela nad tím jak bude vypadat, plán jsem měla už dlouho. Červánkové nebe takové to těsně před setměním, když už je na nebi vidět měsíc a sem tam nějaká hvězdička a maminka počítá ovečky - obláčky, aby se miminku dobře spalo. Nelince se takový dort evidentně líbil, jen se trošku zlobila, když jsme jí ho odstranili z dosahu.

Dort jsem udělala z bezlepkové mouky, aby si na něm mohla pochutnat hlavně maminka Nelinky, ale myslím, že chutnal všem. Krém jsem zvolila karamelový, pistáciový a vanilkový. Měsíc jsem modelovala ze Smartflexu Flower, barvila jsem prachovou stříbrnou barvou, miminko a ovečky jsem modelovala z pasty Saracino.

Nelinko, Terezie, moc ti přejeme, abys byla pořád tak usměvavé děvčátko, jako na svých křtinách, ale s láskou kterou máš od rodičů a hlavně od babičky, to snad ani jinak nepůjde.

Křtiny

Křtiny

Křtiny

 
Složení Slavnostní dort ke křtinám, korpus z bezlepkové mouky, krém karamelový, pistáciový a vanilkový. Potah MEC 3 Flex s mandlovou příchutí.
Barva Potah fondán MEC 3 Flex v nebeské modré a růžové barvě. Ozdoby a dekorace ze Smartflexu Flower, barvené ve hmotě, figurky z modelovací hmoty Saracino, barvené ve hmotě a dokončené tekutými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

4. 9. 2016

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690626