Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Krásné čtyřicáté

Drip dortík pro Ondru

Pro moderátora rádia Krokodýl

Poslední den v roce se i letos slavil Silvestr, ale u nás se hlavně slavily Ondrovy 21. narozeniny. Musím přiznat, že Ondrovy narozeniny u nás zachraňuje hlavně naše babička, pardon prababička. Ona nikdy nezapomene.
Dlouho dopředu už má „přežehlený dárek“, jak ona říká výběru té nejpěknější bankovky. No a to už se prostě musí udělat oslava, aby ji měla kde předat.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini

Přežehlené dárečky od našeho Zlatečka, jak už od svého dětství babičce říkám já a postupně to převzali všichni moji sourozenci a také všechny naše děti, máme moc rádi, a ještě raději máme babičku a její historky z mládí. Některé jsou veselé, jiné třebas i smutné, některé už známe a tiše je přeříkáváme s babičkou, ale stále se objevují i nové příběhy, jak to holt babičce vzpomínky přinesou.

No a aby se nám sladce poslouchalo, musím připravit nějaký dobrý dort. Letos jsem udělala dort se spoustou čokoládových dobrot. Tento dort nemusí být potažený mandlovou hmotou, ale protože Ondra má rád pravý marcipán, využila jsem toho, že u toho dortu ho budu překrývat krémem a nemusím jej barvit, což se u pravého marcipánu nedělá vždycky úplně snadno, zvlášť pokud potřebujete nějakou pěknou jásavou barvu. Dort jsem upekla vanilkový, krém jsem udělala mandarinkový, ananasový a čokoládový. Horní vrstva krému byla z krému máslového s bílkovým sněhem, který dokáže krásně ztuhnout a je proto pro horní vrstvu dortu velmi vhodný. Dá se také velmi snadno barvit, takže dort může být třeba modrý.

Na Ondrův dort jsem nakoupila plno čokoládových dobrot od Kinder čokoládek a vajíček, přes čokoládové trubičky až po čokoládové kuličky s kokosem a rumem. Nejdůležitější bylo uchránit je před oždibovači, než se začne slavit.

Ondři, máme tě moc rádi, tvůj humor, filozofické myšlenky i tvoje zasněné pohledy do budoucnosti. Moc ti přejeme, aby se ti vyplnil kterýkoliv z tvých snů a k tomu ti přejeme hlavně hodně zdraví a odhodlanosti.

 
Složení Slavnostní drip style dort (stékaný dort) s bohatým čokoládovým zdobením, korpus vanilkový, krém mandarinkový, ananasový a čokoládový. Potah pravý marcipán a sněhový krém.
Barva Potah pravý marcipán a modrý krém s bílkovým sněheme. Zdobení stékanou čokoládou. Ozdoby z různých čokoládových dobrot.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

31. 12. 2016

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690635