Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Čajový obřad k 18. narozeninám

Padesátinový do boudičky

Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám

Když se na mě obrátila paní Jana s prosbou o dort pro jejího manžela k 50. narozeninám, byla jsem moc ráda. Protože tohoto pána v naší ulici a i v ulicích okolních každý moc dobře zná a nejen jeho, ale i jeho báječnou maminku a sestru a syna. Všichni jsou totiž ti skvělí lidé z „naší boudičky“. Je to malý obchůdek na rohu ulice, ve kterém 7 dní v týdnu, od rána do pozdního večera koupíte vše potřebné a úsměv je vám přibalen zdarma. Bylo mi ctí vytvořit tomuto oslavenci pořádný dort, který si on i celá jeho rodina za to, co pro nás dělají, velmi zaslouží.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini

Vyběhnete z domu v papučích a koupíte si čerstvé rohlíky nebo nakoupíte na nedělní oběd, proberete počasí či děti, dozvíte se, jak hrála Kometa, kam kdo jel na dovolenou, proberete pejsky, zahrádky, dvakrát zapomenete, co jste ještě chtěli koupit, ale jak oslavenec říká:

„Třetí schod je magický, tam si vždycky vzpomenete, klidně přijďte znovu, rád vás uvidím.“

S paní Janou jsme se sešly u nás doma, a když jsem se dozvěděla o všech zálibách a životních radostech, říkala jsem si, že by to bylo hodně i na pětipatrový dort. Navrhla jsem tedy, že hodně věcí dáme dohromady ve foto podobě. Filmový pásek mi pomohl vytvořit můj syn Ondra a o tisk na jedlý fondánový list se postarala firma Hanky Bížové www.jedlyfotopapir.cz.

Hlavním dárkem k 50. narozeninám mělo být pro oslavence akvárium, a to jsem si vybrala pro jedno z pater dortu. Další rozhodně důležitá věc, která neměla chybět, byly hory, takže máme druhé patro. Nemohla chybět Kometa, ne ta z nebe, ale ta brněnská hokejová. A protože nemůže chybět taky trochu legrace, oslavencova žena si přála, abych se nějak pokusila ztvárnit, že čerstvého padesátníka rozhodně ještě nečekají důchodcovské papuče.

Modelování reálných figurek oslavenců je stále nad moje dovednosti, ale snažila jsem se, takže oslavenec dostal na jednu nohu lyžařskou botu a na druhou bačkoru. Druhu papuči symbolicky hokejkou odpaluje někam do dálky, protože na ně má ještě spoustu času.

Dort jsem připravila z vanilkového a oříškového korpusu, krémy byly v horním patře ananasový a karamelový a do spodního patra jsem ještě přidala krém čokoládový.

Dort je potažený mandlovým Smartflexem Velvet, na dekorování jsem použila airbrushové a prachové barvy. Figurka je vymodelovaná z modelovací pasty Saracino, barvená gelovými barvami.

 
Složení Patrový dort k padesátinám s motivy ze života. Korpus vanilkový a oříškový, krém ananasový, karamelový a čokoládový, potah mandlový Smartflex Velvet.
Barva Potah Smartflex Velvet v modré a bílé barvě, nástřik airbrushem. Dekorace a doplňky modelované z pasty Saracino, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

6. 9. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690643