Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort pro tatínka Krále

Tatínek mé drahé polovičky je úžasný obdivovatel mých výtvorů. Z každého dortu má velkou radost, nešetří chválou. Fotí, aby se mohl pochlubit svým přátelům i rodině. Nikdy nezapomene říct:
"Evičko, tvoje dorty jsou nádherné a ještě báječně chutnají."

Tak jsem si u příležitosti tchánových 77 narozenin chtěla vysloužit zase nějakou pěknou pochvalu a samozřejmě jsem tatínkovi chtěla udělat velkou radost.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Dort je motivován krásným příjmením KRÁL. Na zdobení jsem použila královskou glazuru, volán okolo dortu tvoří královskou korunu. No a korunu celému dortu dodává květinová vazba, posazená ve velké skládané fialové stuze.

Dort jsem udělala oříškový, korpus je provlhčen amarretem, jednotlivé vrstvy jsou promazané domácí rybízovou marmeládou, která dortu dodává kyselkavou pikantnost. Krémy jsem tentokrát zvolila dva, a to karamelový a kávový. Dort je potažený Smart – flexem s mandlovou příchutí. Květiny a listy jsem vytvořila ze Smart flexu – flower. Volánkové zdobení je z již zmíněné královské glazury, zelený odstín je barvený gelovou barvou.

Zdobení královskou glazurou jsem se docela nedávno učila na kurzu paní Zdeňky Michnové – Sladké pečení. Děkuji jí a kurz můžu všem cukrářkám směle doporučit. Teda pokud od paní Zdeňky nedostanu kartáč za nedostatky, které na dortu jsou. Vím o nich a slibuji, že budu ještě víc trénovat a ráda se do Valašského Meziříčí zase zajedu podívat.

 

Složení Dort z oříškového těsta, krém karamelový a kávový, potah Smartflex - velvet s příchutí mandlovou.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, nugátový, máslový.
Barva Potah v barvě bílé s pastelově zeleným vzorem koruny, zdobení královskou glazurou v bílé barvě. Květinová vazba ve velké skládané fialové stuze, květiny a listy ze Smart-flex flower barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686788