Královničky Královničky s Candy
Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Norské fjordy

Když se mě kamarádka ptala na dvojdort, byla jsem ráda, že nevidí moje výrazy v obličeji, protože tak těžké zadání bych srovnala snad jen se svatebním dortem, ale na tom se zpravidla objevují moje oblíbené květinkové dekorace, kdežto tady mělo jít o norské fjordy. Po dvou nocích bez klidného spánku jsem to namyslela, což je vždy dobrý začátek, pak je ještě důležité dostat nápad do ruky.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Takže v zadání bylo: jedna část dortu bude pro tátu, chtěla bych na něm mít norské fjordy a bílé auto a pusu, jakože je to z lásky. Druhá část je pro syna, který odlétá do Norska nabrat pracovní zkušenosti ze světa.

Rozhodla jsem udělat dort tak, že každý z obdarovaných přesně ví, která část je jeho a přitom k sobě oba části patří. Na jednu slzu jsem umístila hory a zeleno, tak jak znám Norsko z obrázků, abych splnila všechny požadavky, krajinou se vine silnička a na ní je bílé autíčko, poseté pusinkami a srdíčky, tak snad tam té lásky bylo dost. Na přední poznávací značce bylo i jméno milované ženušky.

Druhá slza představuje moře, jeho dominantou je norský losos a nechybí letadlo. V letadle měl sedět Ludík, ale nějak se mi nevešel, a tak jsem jeho pomyslné zamávání mámě jen naznačila mávající ručkou z okénka. I když jsem o tomto nápadu chvíli pochybovala, už pro jeho nereálnost, byl okamžitě pochopen a pobavil.

Dort byl na přání oříškový, jedna část byla z ořechů vlašských a druhá z lískových oříšků, provlhčený griotkou a brusinkovou marmeládou. Krém byl karamelový a dolce latte. Obě části jsem vyrovnala máslovým krémem a potáhla jsem je mandlovým Smart flexem – velvet. Lososa a letadlo jsem vymodelovala ručně, ale na autíčko jsem si vytvořila silikonovou formičku, protože bylo příliš maličké než aby se mi podařilo vymodelovat ho i s detaily. Norskou zeleň a hory jsem doplnila norskou vlajkou, aby nebylo pochyb, o jakou krajinu se jedná. Vše je barveno gelovými a prachovými barvami. A doufám, že dort hodně chutnal, protože na spořádání ho bylo 6 kg.

 

Složení Dort z oříškového těsta (vlašské a lískové) s griotkou a brusinkami, krém karamelový a dolce latte, potah smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě mořská modrá a přírodní tóny s barevnými dekoracemi a norskou stuhou. Dekorace z domácí hmoty s kokosovou příchutí barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli Patchwork Candy

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
ekralova@post.cz

Mapa stránek

Návštěvy: 668861