Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební pro Veroniku a Ondru

Svatební dort pro Hanku

Nevěstin závoj pro slečnu Lucii

Před třemi lety jsem řekla, že dorty už péct nebudu. Období, kdy jsem pekla dort téměř každý týden, bylo krásné, ale náročné. Jenže když si člověk pěstuje cukrářského koníčka víc jak deset let, nedá se jen tak říct: „Tak a teď ho ustájím a už NIC“.

No a výzvu k vytvoření svatebního dortu pro Hanku jsem mohla odmítnout jen stěží.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Jednak možnost vytvořit dort se spoustou květin je moje srdcovka, a pak také náš rozhovor se svatební maminkou a mojí dlouholetou kamarádkou Alenou vypadal následovně:
„Ahoj, máš se, naše Hanička se bude vdávat a potřebovala by od tebe svatební dort.“
A bez nádechu to pokračovalo asi takto:
„Já jsem jí říkala, že už nepečeš, ale Hanka trvala na tom, že jí dort uděláš, tak jsem jí říkala, že jsi nepekla ani svému Martinovi a Hanička na to řekla, no jo Martinovi, ale mě ho teta udělá.“ Nádech, smích.

Myslím, že jsem neměla moc možností říct něco jiného než ano. Mám dokonce dojem, že jsem to Haničce slíbila už při nějakých narozeninách, tak před 5 lety. A sliby se mají plnit.

Svatební veselí bylo naplánováno na hájovnu, kde hlavní výzdobou měl být břečťan. Bylo jasné, že se tyto lístky objeví i ve svatební kytici a samozřejmě se dostal i na dort. Lístky břečťanu nejsou složité, ale pak to přišlo. Konvalinky, nevěstin závoj, tři patra. Tak to už byla větší výzva, tyto droboučké maličkosti jsem musela začít chystat docela dlouho před svatbou.

Naštěstí svatební kytice byla také z tulipánů a frézií. Ale tak, jak jsem jiné nevěstě před 7 lety říkala, že pokud jim láska vydrží tolik let, kolik jsem já věnovala přípravě svatebního dortu hodin, zlatá svatba je nemine, myslím, že Hanka s Davidem jsou dobrými aspiranty na diamantovou.

Před svatbou jsem se sešla se snoubenci, abychom naplánovali, jaké korpusy a krémy budou lahodit chuťovým pohárkům svatebčanů, protože svatební dort musí být výborný a krásný na pohled i uvnitř.

Hanka s Davidem si vybrali čokoládový, oříškový a vanilkový korpus. Z krémů jsme vybrali do prostředního patra krém malinový a bílou čokoládu s kapkou whisky, další dvě patra byla s mangovým a karamelovým krémem. Celý dort byl potažený švýcarským krémem a mandlovým fondánem.

Haničko, jsem ráda, že sis přála svatební dort ode mě. Bylo krásné na něm pracovat a jsem moc ráda, že podle ohlasů byl dort krásnou sladkou ozdobou vaší svatby.

Milá Hanko, milý Davide, přejeme vám zamilovaný a šťastný každý rok k diamantům!!!

Oslava
Oslava
Oslava
Oslava
Oslava

 
Složení Třípatrový svatební dort zdobený květinami - břečťan, konvalinky, nevěstin závoj, tulipány, frézie. Korpus čokoládový, oříškový a vanilkový, krémy malinový, bílá čokoláda s kapkou whisky, mangový a karamelový. Potah švýcarským krémem a mandlovým fondánem.
Barva Potah švýcarským krémem a mandlovým fondánem v barvě bílé, květiny z hmoty Smartflex Flower. Květiny a listy barvené gelovými barvami a stínované prachovými barvami a leskem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

15. 4. 2023

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690648