Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební dort pro Martinu a Milana

Když motýli tančí

Fialové růže pro novomanžele Ryškovy

Soutěžní dort na téma Luční svatba v kategorii svatební design dortu

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Nemyslím si o sobě, že bych byla zrovna soutěživý typ, ale když mě něco nadchne, tak to zkusím. Svatební dorty, to je kus práce, který snad miluje každá nadšená cukrářka. Můžete se vyřádit, ukázat co umíte, zvlášť pokud je nevěsta nakloněná tomu, že dort společně vymyslíte a nechce kopii něčeho, co viděla někde na internetu nebo ve výloze.

Soutěž je v tomto ještě zajímavější, protože vás kromě případného vyhlášeného tématu nesvazuje vůbec nic. A téma luční svatba se mi opravdu moc líbilo.

Představila jsem si mladičkého básníka, který leží v trsech trávy, sleduje barevné květy, ještě plné rosy, dívá se, jak motýli nad květy tančí a čeká na svoji milou, která se dnes stane jeho ženou. Tato představa byla základ pro můj soutěžní dort.

Pak jsem si sedla k počítači a začala jsem studovat, které květinky jsou opravdu luční, které mohu použít na dort tak, aby splňovaly podmínku tématu. Mrzelo mě jen to, že hrachory, které jsem si představovala v růžovo - fialové barvičce, na louku nepatří, tam kvetou jen ty v barvě žluté. Na dort jsem určitě chtěla použít hlaváče, mám tuto květinu moc ráda v luční i zahradní podobě. Jetel roste snad všude a drobné karafiátky (hvozdíky) v zářivé růžové barvě potkáváme na loukách také po celé léto. Mezi výběr květinek jsem samozřejmě zařadila i kopretiny, ale jejich lístky jsem vytvořila tak tenoučké, že mi začaly odkvétat dřív, než jsem je stihla na dort usadit.

Drobné květinky jsem vytvářela více než tři týdny, každou z nich jsem měla v ruce několikrát, každá se skládala z mnoha kroků, od vytvoření pestíků, přes jednotlivé okvětní lístky, kalíšky, lístky, přes barvení prachovými barvičkami a sestavování a svazování do finální podoby. Nakonec jsem vytvořila 24 květů hlaváčů a dalších 140 květů hrachoru, jetele, hvozdíků a kopretin.

Pak jsem začala tvořit motýlky. Nejprve jsem připravila 25 tělíček se sosáčky a tykadly, pak bílá křídla a z nich jsem barvičkami udělala modrásky, bělásky a žluťásky. Žluťásci se takto opravdu jmenují, i když jsou oranžoví.

Nakonec jsem si nechala vytvoření postaviček, bylo to pro mě nejnáročnější a přiznám se, že v této chvíli jsem věděla, kde je moje slabina a zalitovala jsem, že jsem do své soutěžní přihlášky postavičky uvedla. Moje představa byla, že on a ona spolu budou tančit, že je při tanci budou nadnášet průsvitná křídla, ale při realizaci se mi příliš nedařilo. A co jsem nepokazila při tvoření, to dokonal převoz. Postavičky jsem musela několikrát opravovat a to už pak nikdy není ono.

Korpusy jsem barvila airbrushovými barvami, květinami jsem posázela celý třípatrový dort s nakloněným prostředním patrem a vše jsem dozdobila listy z královské glazury.

I když to do prostor výstavy máme pár kilometrů, cesta mi připadala velmi dlouhá, neměla jsem odvahu se na dort kymácející se v kufru auta ani podívat. Z velmi jemných květinek spadlo pár lístečků, některé jsem na místě vyměnila, jiné zůstaly tak, však i v přírodě něco kvete a něco již uvadá.

Soutěžní exponát jsme umístili s Jirkou na určené místo a já odjela trénovat na kurz La Belle Aurore to, kvůli čemu jsem nepomýšlela na hezké umístění. V duchu jsem si říkala, uvidíme, třeba aspoň třetí. Ale viděla jsem některé dorty svých soutěžních kolegyň a věděla jsem, že to nebude lehké.

Když mi přišla zprávička: „jsi první!“, rozplakala jsem se. Všechny ty dlouhé večery, každá volná chvilka přes den, pak troška smutku, že moje ruce přeci jen nejsou tak šikovné, jak bych si přála a nakonec tak vysoké ocenění celé té práce, bylo trošku moc emocí na jednu dortovou designérku, sedící na kurzu. Musela jsem se jít na chvíli projít, abych vůbec mohla dál pracovat.

Protože dort jsem do soutěže připravovala jen jako maketu, přemýšlela jsem kam s ním. Je škoda nechat jej stát doma na stole, a tak jsem se domluvila u nás v květinářství. Místo figurek, které tak jako tak další cestování z výstavy nepřežily, jsem dort doplnila dvěma velkými motýly, kteří se mi tam nakonec líbí mnohem víc než původní postavičky a vy moji dortoví přátelé, kteří bydlíte blízko, se na dort můžete kdykoliv zajít podívat do květinářství u zdravotního střediska v Kohoutovicích. Vám ostatním mohu na své stránce ukázat fotografie finálního dortového designu na téma luční svatba aneb když motýli tančí.

Diplom

Soutez

Soutez

Soutez

Soutez

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

5. 2. 2017

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705747