Královničky Královničky s Candy
Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební dort pro slečnu Pavlínku

Svatební dort pro slečnu Hanku

Svatební dort pro slečnu Moniku

Slečna Hanka si přišla dort objednat se svým budoucím vyvoleným. Byl to moc milý pár, a tak se nám hezky plánovalo.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Oříšek u tohoto dortu byla ženichova alergie na laktózu, takže nejdůležitější bylo vymyslet dort tak, aby se do něj s chutí mohli pustit nejen svatebčani, ale i ženich s nevěstou. Souhlasila jsem s návrhem udělat sachr korpus s meruňkovou marmeládou, ale zdálo se mi to málo slavnostní, tak jsem přidala místo krému náplň do pralinek smíchanou s výbornou belgickou čokoládou.

Slečna Hanka si přála dort méně zdobený, jen s jednou květinou. Vybrala si růžovou pivoňku. Společným přáním snoubenců byly dvě figurky, ze hry "Člověče, nezlob se". Trošku mě to překvapilo a tak jsem se snažila zjistit, jakou souvislost mají se svatbou. Historku k figurkám si nechám pro sebe, ale snoubenci je měli i na svatebním oznámení a na jmenovkách pro své hosty, takže na dort prostě patřily a okolo příběhu můžeme nechat trochu tajemna.

Pro slečnu Hanku jsem připravila na ukázku dva druhy zdobení dortu, a její výběr mě potěšil. Rozhodla se pro plastické květinky zdobené prachovou barvou a cukrovými perličkami, které jsem spojila jemnou linkou s lístečky z královské glazury.

Pokud byste se jako cukrařinky někdy rozhodly pro toto zdobení, rozhodně počítejte s tím, že i když to vypadá velmi jednoduše, je potřeba si nechat dostatek času na přípravu. Královská glazura je nádherná, ale práce s ní je náročná na čas a hlavně ruka postupně protestuje proti další práci. Ta moje se asi v půlce dortu začala pěkně třást a ta druhá to neumí, ale po malé pauze jsme já i ruka udělaly dohodu a dort jsme dokončily.

Dort snoubenci původně plánovali asi pro 20 lidí, když byli u nás, už to vypadalo spíš na 30 porcí a než odcházeli, bylo vidět, že by byl ženich rád, kdyby na něj zbylo i dvakrát, a já jsem mu ráda vyhověla, zvolila jsem větší formy, než jsme se původně domlouvali a tak tento dvoupatrový dort vážil 10 kg.

Spodní patro bylo z korpusu red – velvet, naplněné dvěma vrstvami krému ze sýru Philadephia v příchuti vaječného likéru a jednou vrstvou jahodového krému. Druhé patro jsem již popsala výše, tak snad jen doplním, že meruňková glazura byla z mé domácí meruňkové marmelády s mandlovým likérem a vanilkou. Dort byl potažení mandlovým smart - flexem velvet, pivoňku jsem vytvořila ze smart – flexu flower. Lístky jsou barvené růžovou a vínovou prachovou barvou.

Od nevěsty vím, že se jí moc líbila pivoňka a jak novomanželům a jejich hostům chutnalo se snad brzy dozvím také.

Hodně štěstí a samé šestky ve společném „Člověče, nezlob se“.

Složení Patrový svatební dort ze sachr korpusu a red velvet těsta, krém Philadelphia s vaječným likérem, jahodový a pralinková náplň s čokoládou, potah smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet, sachr.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě bílé, květina a ostatní dekorace z hmoty smartflex velvet a královské glazury. Listy a figurky barvené gelovými barvami ve hmotě, pivoňka stínovaná prachovými barvami.


 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli Patchwork Candy

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
ekralova@post.cz

Mapa stránek

Návštěvy: 668851