Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební dort pro slečnu Hanku

Svatební dort pro slečnu Moniku

Svatební dort pro slečnu Martinu

Slečna Monika mě oslovila už loni v září. Termín její svatby jsem četla několikrát, ale bylo to tak, dort objednaný skoro rok dopředu...

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini

Musím říct, že mi to velmi polichotilo, ale přesto jsem chtěla slečnu Moniku odmítnout, protože její termín svatby se kryl s naším obvyklým dovolenkovým termínem a hlavně jsem opravdu měla strach přijmout zakázku na tak dlouho dopředu. Slečna Monika si původně přála dort s ovocem a čokoládovými tyčinkami, takže jsem neměla strach, že by jí takový dort neuměl udělat někdo jiný a tak jsem sice nerada, ale odmítla.

Slečna Monika se ovšem rozhodla, že její dort budu péct já, a tak byla ochotná nabídnout mi výzvu, kterou už jsem odmítnout nemohla. Nechala si ve všem poradit, takže jsme ovoce daly do dortu místo na dort a dort jsem se snažila sladit s její svatební výzdobou, svatební kyticí i se vzorem na jejich krásných svatebních šatech. No řekněte, můžete říct ne?

Když jsme se se slečnou Monikou sešly, abychom domluvily vše důležité, až mě zaskočila její droboučká postava a hned jsem věděla, že dort musí být hodně romantický, což se mi potvrdilo, když Monika mluvila o ladění svatby do bílo-růžových odstínů. Svatební kytice z lisianthusů mě velmi potěšila, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších květinek. Celý rok jsem ji poctivě trénovala na jiných dortech, aby na ten svatební byly květy co možná nejdokonalejší.

Dort je vyrobený z korpusu čokoládového s jahodovým krémem, který na řezu vytváří srdíčko, další dvě patra jsou z korpusu red velvet, krém z mascarpone a spoustou čerstvých malin. Celý dort jsem překryla jemným máslovým krémem pod potahovou hmotu. Bílý dort je potažený mandlovým smart flexem – velvet, zdobený ornamenty podobnými těm, které měla slečna Monika ve vzoru látky na svatebních šatech. Růžovou stužku jsem vytvořila také z fondánu a na její nabarvení jsem použila perleťovou růžovou barvu pro airbrush.

Květiny a motýly na horním patře dortu jsem vyrobila ze smart flexu – flower, barveno ve hmotě gelovými barvami a stínováno barvami prachovými. Malí motýlci jsou vyrobení v silikonové krajkové formičce. Celý dort jsem jemně poprášila růžovým třpytem pro jeho větší exkluzivitu.

Dort jsem osobně odvezla do hotelu, a myslím, že jeho barevné ladění se podařilo krásně sladit s celkovou výzdobou svatební hostiny. Moc se těším na fotečky od mladé paní Moniky, protože až s nevěstou, ženichem a jejich hosty bude dort úplný.

Hodně štěstí na společné cestě, novomanželé.

Složení Třípatrový dort z čokoládového a red velvet těsta, krém jahodový, mascarpone s malinami, máslový, potah smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě bílé, květinové vazby a ostatní dekorace z hmoty smartflex velvet. Dekorace, květiny a listy barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami a růžovým třpytem. Perleťová a růžová barva pro airbrush.


 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686801