Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební dort pro slečnu Moniku

Svatební dort pro slečnu Martinu

Když se táta žení

Práci na svatebním dortu nedokážu odmítnout a tak ani začínající prázdniny nebyly pro dort slečny Martiny překážkou. S nevěstou jsme si vyměnily několik mailů a ještě než jsme se setkaly osobně, už jsem věděla, že si budu moct dovolit nabídnout svatební dort v neobvyklém designu.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini

Barvičky už měla slečna Martina vybrané – fialová a smetanová (ivory), což zcela korespondovalo s mým návrhem. Chtěla jsem slečně Martině nabídnout pro svatební dort ne zcela obvyklou květinku Scabiosa, česky hlaváč, která úžasně zapadala do barevného ladění svatební výzdoby a odpovídala požadavku na nevšední dort.

Při setkání jsem nevěstě ukázala, jak asi bude květinka vypadat, ale protože do svatby zbýval ještě nějaký čas, vypracovala jsem květy do větší dokonalosti. Při našem setkání se nevěstě zalíbili také motýli, takže jsem je zahrnula do dekorace. Pro celkový vzhled jsem použila malování prachovými barvami rozpuštěnými v alkoholu, plastičnost dortu dodalo také zdobení královskou glazurou, i když šlo jen o k dortu barevně laděné tečky - květy v dálce v trávě.

Dort byl třípatrový, pro pobavení svatebních hostů byl piškot s tajemstvím od Královniček obarven na fialovo. Spodní patro doplňoval jahodový krém, který na řezu tvořil srdíčko. Druhé patro bylo na přání nevěsty naplněno šlehačkovo-jogurtovým krém s příchutí pomerančovou a višňovou. První patro bylo s oblíbeným nevěstiným krémem, a to šlehačkovo-jogurtovým s kousky čerstvých jahod.

Šlehačkové krémy byly od marcipánového potahu odděleny máslovým krémem, vždy v barvě a příchuti krému, který byl na jednotlivých patrech. Celý dort byl potažen vrstvou pravého marcipánu a druhou vrstvou svatebně bílého smart flexu – velvet v mandlové příchuti.

Ze smart flexu – flower byly vyrobeny květy a motýlci.

Všechna dekorace byla barvena gelovými a prachovými barvami. Motýli byli dozdobeni světle zeleným, světle růžovým a tmavě fialovým třpytem, což jim dodalo velmi slavnostní charakter.

Hotový dort se mi moc líbil, ale to není tak důležité. Důležité je, že velmi spokojená byla nevěsta i její svatební hosté a myslím, že mohu pyšně napsat, že podle krásného telefonátu, který jsme spolu po svatbě vedly, byli spokojení všichni.

Složení Třípatrový dort z piškotového těsta "Tajemství od Královniček", krém jahodový, šlehačkovo-jogurtový pomerančový a višňový, šlehačkovo-jogurtový s kousky jahod, potah základ mandlový marcipán a vrchní smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě bílé, dekorace královská glazura, květinové vazby z hmoty smartflex velvet. Květiny a listy barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.


 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686799