Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Svatební dort pro Hanku

Nevěstin závoj pro slečnu Lucii

Svatební pro Ivetku

Letos jsem měla možnost vytvořit několik krásných dortů, ale jako vždy je na mé sladké práci nejkrásnější, když mohu připravovat dort svatební. Je to velmi náročná, ale neskutečně krásná práce.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Se slečnou Lucií jsme se sešly a povídaly jsme si o jejich svatebních představách. Původně doufala, že její svatební kytice bude z lučních květin a také na dortu se takové květy objeví, ale protože květinářství, na rozdíl ode mne, květinám neumí poručit, že mají rozkvést v dubnu, změnila se představa z lučních květů na růžičky, frézie a hlavně hodně, ale hodně nevěstina závoje. Odborníci tuto květinku pojmenoval gypsophila, ale myslím, že každý musí uznat, že náš lidový název nevěstin závoj si drobné bílé kvítky připomínající nejjemnější krajku plně zaslouží.

Já jsem na svatební dort slečny Lucie připravila těchto droboučkých kytiček více než 500, ale na dortu to ani nebylo poznat. Slečna Lucie mi také ukázala fotografie svých svatebních šatů a mě se moc zalíbila myšlenka odrazit jejich podobu na svatebním dortu. Krásný krajkový horní díl šatů jsem ztvárnila podobnou krajkou na horním dortovém patře, další dvě patra jsem ladila do světle béžového odstínu s perleťovým nádechem, jaký měla nevěstina svatební sukně. Největší patro jsem zdobila kvítky nevěstina závoje, hortenzií a motýly. Mezi druhým a třetím patrem se objevily opět droboučké květy a bílí motýlci a horní patro uzavírala korunka z poupat růží a větviček bílých frézií. Ani zde nechyběly květy gypsophily a motýli.

Svatební dort byl připravený z vanilkových korpusů s čokoládovým a jemným karamelovým krémem. Horní patro jsem připravila na přání nevěsty z bezlepkového vanilkového těsta a to doplnil malinový a čokoládový krém, v tomto případě bez laktózy. Celý dort byl překryt tenoučkou vrstvou máslovo–bílkového krému. Dort jsem pokryla pravým marcipánem a tenkou vrstvou mandlové potahovací hmoty, protože samotný marcipán by mi nedovolil pohrát si s barvami na dortu.

Na tento svatební dort jsem připravila více než 600 květů, které zdobily obvod jednotlivých pater a tvořily květinovou vazbu. Na dortu si také poletovalo 40 motýlů. Ručně dělaná silikonová forma na vytvoření jedlé krajky byla vyrobena na zakázku v zahraničí.

Svatební dort pro slečnu Lucii a jejího nastávajícího byl vytvořen jako absolutní originál a já moc děkuji za jejich plnou důvěru, kterou se mi dle reakcí svatebčanů podařilo naplnit.

Milí novomanželé, z celého srdce Vám přeji, aby Vaše manželství bylo tak spokojené jako já, když jsem si hrála s cukrovými květy a motýly, aby vám vydrželo nejméně tolik let, kolik já jsem Váš svatební dort vytvářela hodin a věřte, že v tom případě zlatá svatba bude, a abyste k sobě byli tak tolerantní, jako je moje rodina ke mně, protože bez jejich podpory bych nevytvořila snad žádný svatební dort. Hodně štěstí na společné cestě.

Oslava
Oslava

 
Složení Třípatrový svatební dort zdobený květinami, motýly a krajkou. Korpus vanilkový, krémy čokoládový a karamelový, horní patro bezlepkové vanilkové s bezlaktózovým krémem malinovým a čokoládovým. Potah marcipán a mandlový Smartflex zdobený jedlou krajkou.
Barva Potah Smartflex Velvet v barvě krémové, květiny z hmoty Smartflex Flower, dekorace jedlá krajka. Květiny a listy barvené gelovými barvami a stínované prachovými barvami a leskem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

29. 4. 2018

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690625