Královničky Královničky s Candy
Svatební pro Veroniku a Ondru Svatební dort pro Hanku Nevěstin závoj pro slečnu Lucii Svatební pro Ivetku Svatební dort pro Martinu a Milana Když motýli tančí Fialové růže pro novomanžele Ryškovy Svatební pro slečnu Báru Svatební dort od kmotřičky Svatební dort pro slečnu Pavlínku Svatební dort pro slečnu Hanku Svatební dort pro slečnu Moniku Svatební dort pro slečnu Martinu Když se táta žení Svatební dort s labutěmi Dort Srdce za syna Techniky - květiny
Nevěstin závoj pro slečnu Lucii

Svatební pro Ivetku

Svatební dort pro Martinu a Milana

Když mi zavolala Jaruška, moje dlouholetá přítelkyně, novinku o tom, že se i její druhá dcerka bude vdávat, prolétlo mi hlavou: „Tak i rebelka Iwet??“
Ivča, ta slečna v teniskách s krysáčkem na rameni se bude vdávat???

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Přiznám se, že jsem si představila spoustu možností, jak by mohl vypadat její svatební dort, ale i rebelky možná občas potřebují být princeznami a tak k mé velké radosti tvoříme dort podle svatební kytice, s krajkami, jemný romantický. No popravdě, vlastně jsem dostala docela volnou ruku, velkou důvěru a já ji chtěla opravdu využít.

Ke svatebnímu dortu jsem měla udělat i maličký děkovací za syna. Mamince by se těžko objednával děkovací i pro ni, ale připadalo mi, že by to nebylo fér, poděkovat se musí oběma rodinám, ale protože jsme vše domlouvaly s Jaruškou, neměl ženich moc možností ani naznačovat. Tak jsem to raději rozhodla za něj a děkovací za nevěstu jsem připravila jako dárek.

Toho, čeho jsem se musela držet, bylo opravdu velmi málo, v podstatě jen přání nějakých ovocných krémů, snad využít něco ze svatební kytice a něco ve fialové barvičce, protože bílo fialová měla být celá svatba.

Jako základ jsem si zvolila bílý potah a na něm bílou krajku z jedlé hmoty. Zlaté iniciály jsem si nechala udělat od Martiny Sille a pak už jsem se zaměřila jen a jen na kvítečka. Ze svatební kytice jsem si vybrala nevěstin závoj, levanduli a růže ve fialkové a žluté barvě. Na přípravu růžiček mi stačila dvě odpoledne, ale nevěstin závoj a levandulky doporučuji připravovat jen trpělivým cukrařinkám. Letní večery jsou dlouhé a i když droboučkých kousků jsem připravila do kytice několik stovek, byla to krásná práce. Na jednu levanduli jsem potřebovala 20 – 25 maličkých kapek na drátku, z toho ještě 5 – 7 z nich mělo drobný květ na kapce. Jedna snítka nevěstina závoje byla vytvořena z 10 – 15 bílých kvíteček. Na dorty jsem použila dohromady 30 kusů nevěstina závoje a 10 levandulí.

Děkovné dorty jsem připravila z vanilkových korpusů s malinovým a mango krémem. Hlavní svatební dort jsem připravila z vanilkového a čokoládového korpusu a k malinovému a mango krému jsem přidala ještě krém pistáciový.

Jsem samozřejmě moc šťastná, že se dorty líbily i chutnaly. Ale přiznám se, že nejvíc mě dojala rozprava pana kuchaře a mého manžela. Hned ve dveřích jsme se od rozšafného pána dozvěděli, že každý dort, který má nevěsta na stole je dort navíc, protože po svatbě bude stejně u slepic. To se mému Jiřímu moc nelíbilo a dost přísným hlasem řekl, že to se dortům jeho ženy nestává. Už to bylo moc krásné, ale pak když mistr od masa viděl moje dorty a naprosto upřímně mi potřásl rukou a pogratuloval mi k vážně super výkonu, bylo mi opravdu hezky.

Milí novomanželé Ivetko a Milane, děkuji vám, že jsem mohla připravit váš svatební dort.
Upřímně vám přejeme, aby vaše manželství bylo stejně jako můj dort, přinejmenším super výkon, který vaše okolí překvapí, a aby vám spolu bylo pořád hezky.

 
Složení Patrový svatební dort zdobený květy levandulí a růžemi. Korpus čokoládový a vanilkový, děkovné dorty vanilkový korpus, krémy malinový, mango a pistáciový. Potah mandlový Mecflex zdobený jedlou krajkou.
Barva Potah Mecflex Velvet v barvě bílé, květiny z hmoty Smartflex Flower, dekorace bílá jedlá krajka. Květiny a listy barvené gelovými barvami a stínované prachovými barvami a leskem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

19. 8. 2017

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705740