Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort Stargate DHD

Když moje dlouholetá kamarádka začíná slovy, klidně řekni ne, jestli už je to moc pozdě, vím, že přijde dotaz na mé schopnosti upéct rychlý dort.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

A nespletla jsem se. Na rodinu čekala oslava 17 narozenin staršího syna, a i když se dohodli, že velký dort až k 18 a teď si pochutnají na cheese cake, přeci jen naše náhodné setkání ve městě zavdalo příčinu k využití mých dovedností.

No „ne“ umím říkat jen zcela výjimečně, a to už prostě musí naše lednička praskat ve švech a noc už nesmí být kam prodloužit, takže jsem přikývla. Ale pečení dortů pro kluky této věkové kategorie je pro mě trošku noční můra, teda pro mužské pokolení od 10 let nahoru obecně.

Vzala jsem si na pomoc Ondru a ten mi vysvětlil, že dort pro jeho věk musí být především epický, takže jsem si nejprve musela přeložit, co tím básník chtěl říct, a pak jsem začala hledat inspirace mezi seriály budoucnosti, sci-fi a tak podobně.

Vybrala jsem, sama se sebou jsem se domluvila, co zvládnu, co nepoužiji, aby z dortu zbylo co možná nejvíc, takže spodní nohu časostroje jsem nechala bez vyřezávání a na zbytek jsem využila opět Ondru, jako rodinného umělce. On mi zpravidla vysvětlí, jak na to, kde získat informace, na co se soustředit, udělá mi hodinovou přednášku a já mu pak jen řeknu, na to nemám čas a jdu do svého projektu po hlavě, ale tentokrát se Ondra rozhodl udělat výjimku a moc mi pomohl s vyrýváním znamení na jednotlivé kostky.

Myslím, že udělal dobře, protože když oslavence potkal, dort si moc chválil a prozradil mu, že na své 17 narozeniny nepotřeboval žádný alkohol, neb byl opilý svým dortem. Beru to jako velké vyznamenání a pochvalu.

Dort jsem udělala z čokoládového korpusu s krémem z mascarpone s čerstvými malinami a pistáciovým krémem. Horní vrstva dortu musela mít pevnější strukturu než čokoládové těsto a proto jsem zvolila korpus piškotový v tyrkysovém provedení.

Celý dort je potažený smart – flexem velvet, barven stříkací pistolí a domalován prachovými barvami v bronzovém odstínu.

Tak si Jirko, ten rok do dospělosti pořádně užij, hlavně epicky.

Original Stargate Dial Home Device

Originální zařízení ze stránek Stargate Wiki Dial Home Device

 

Složení Dvoupatrový dort z čokoládového a piškotového těsta, krém mascarpone s čerstvými malinami a pistáciový, potah smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě tmavě hnědé s bronzovým mramorovým dekorem, plastické dekorace z hmoty smartflex velvet. Dekorace stříkané airbrushem a stínované prachovými barvami a bronzovým třpytem.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705748