Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dámská záležitost

Chtěla bych si objednat čokoládový dort pro sebe, znělo zadání na tento dortík.
No proč ne? Zvlášť když jde o zadání mě nejmilejší – jakýkoliv!!!
Nechám na tobě, jen aby byl dobrý, krásný, čokoládový.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Jaký bude dort uvnitř, bylo tedy jasné hned. Dort je z čokoládového korpusu, čokoládový krém doplňuje krém pistáciový a pikantnost dodává brusinková marmeláda s griotkou.

Na dekoraci dortu jsem se musela připravit mnohem víc. Volba květin ve vazbě není náhodná.

Pivoňku jsem si vybrala pro oslavenkyni proto, že je čínskou královnou krásy. V Číně se často objevuje pivoňka společně s Fénixem. On symbolizuje milence a ona objekt jeho lásky.

Podle čínských pěstitelů krásně kvetoucí pivoňka je symbolem dobrého osudu.

První pivoňky se objevují v Číně již kolem roku 420 a dnes existuje více než 1000 druhů této královské květiny.

Lisianthus má původ v Texasu, Coloradu či Arizoně. Do Evropy se dostala v polovině 19. století, kdy byla tato květina pro své bohaté květenství vybrána pro výstavu v Utrechtu. Lisianthus může mít na jediné rostlině až 150 květů, za sezonu je to 400 – 600 květů. Původní barva byla tmavě modrá, dnes můžeme obdivovat barvu bílou, růžovou, mandarinkovou, fialovou, vínovou, zelenou nebo květiny dvou barev.

Tyto květiny jsem zvolila, protože se mi líbí jejich bohatost, štědrost, symbol lásky a krásy. Jsou to květiny opečovávané, šlechtěné a obdivované, radost přinášející a já bych totéž přála oslavenkyni.

Květinovou vazbu doplňuje drobná orchidea a něžný motýl. Dort je potažen pravým marcipánem a horní vrstvu tvoří smartflex – velvet, mandlové chuti, barvený gelovou barvou cleret.

Decentní zdobení představují lístečky s perličkami v barvě zlaté a světle zelené, a mou specialitkou je řetízek z královské glazury v barvě bílé a cleret.

 

Složení Dort z čokoládového těsta s griotkou a brusinkami, krém čokoládový a pistáciový, potah marcipán a smartflex-velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v barvě růžové s květinovou vazbou a dekoracemi z královské glazury. Květiny ze smartflex-flower barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686810