Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort s orchidejemi v modré

Byla jsem požádána o dort na Štědrý den, ale takový, který nebude mít nic společného s vánoční tématikou. Protože si o něj napsal manžel jedné mé letní nevěsty, která mi byla moc milá, nedokázala jsem odmítnout.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Štědrodenní narozeniny nejsou pro oslavence zpravidla ty nejšťastnější, protože všichni se už po staletí těší na příchod Ježíška a oslavy nejsou takové, jako v jiné narozeninové dny. O to romantičtější mi přišlo přání pana manžela, udělat své milovné ženě k narozeninám radost a snažila jsem se mu být nápomocna s výběrem dortu. Dozvěděla jsem se, že oslavenkyně má ráda modrou barvu, nejoblíbenější květiny jsme neobjevili, ale i já miluji mnoho druhů květin od lučních až po ty pracně vyšlechtěné a v poslední době ještě víc ty, které podle návrhu matičky přírody umím vymodelovat, takže věřím, že ne každá žena musí mít tu jednu nej, nej květinu.

Zůstala jsem tedy při návrhu dortu věrná modrému odstínu a připravila jsem bílé orchideje s modrým okrajem. Dort nemá vánoční, ale zimní prvky, královskou glazurou jsem vytvořila sněhové vločky, které hezky doplňují celou kompozici dortu.

Dort jsem udělala oříškovo – čokoládový, krémy jsme vybrali podle druhů zmrzliny, které si oslavenkyně obvykle kupuje, tedy čokoládový a kávový, a protože si z léta pamatuji, že oblíbený je i krém pistáciový, přidala jsem i tento, aby si na dortu pochutnal také hodný manžel.

Dort je celý potažený vrstvou pravého mandlového marcipánu a na něm je modrá vrstva Smartflex Velvet. Květy jsou z bílého Smartflex Flower, barvené prachovými barvami, jen listy jsem nejprve obarvila zelenou gelovou barvou. Slavnostní ráz dodává dortu jedlý třpyt, který jsem použila na sněhové vločky.

Nezbývá než popřát báječnou narozeninovou oslavu, věřím, že nebude vadit, když k ní bude svítit kromě svíček i vánoční stromeček.

Složení Dort z oříškového a čokoládového těsta, krém čokoládový, kávový a pistáciový, potah marcipán a Smartflex Velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v azurově modré barvě s výraznou kyticí bílých orchidejí a s dekorací královskou glazurou, květinová dekorace z hmoty Smartflex Flower. Dekorace barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690647