Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort Jarní poděkování

Na stránkách Královniček jsem se již zmínila, že dort nemusí být jen narozeninový, ale že může být také poděkováním. Tento dort byl poděkováním, a to poděkováním za něco mimořádného – za zdraví.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Nejprve si moje kamarádka objednala dort s lékařskou tématikou, ale když jsem hledala inspiraci, našla jsem stránku, kde se takové dorty diskutovaly, a jedna zdravotní sestřička napsala:

"Prášků a stříkaček mám v práci za celý den dost, mnohem raději bych dostala nějaký pěkný květinkový dort."

Přidalo se k ní tolik dalších sestřiček, že mi to nedalo a kamarádce jsem zavolala, jestli si to nechce rozmyslet. Udělali doma rodinnou radu a se změnou souhlasili.

Takže moje oblíbené květinky. Pro tento dort jsem vybrala jarní konvalinky, které se objevují jak ve formě květinek z fondánové hmoty, tak v provedení z královské glazury. Konvalinky jsem doplnila něžnými zvonečky lisianthusu. Lisianthus mám moc ráda, je to krásná květina, která má mnoho barevných kombinací, nejznámější jsou asi bílé s fialovým nebo růžovým okrajem. Já jsem zvolila barvu růžovou, aby vynikla mezi bílými konvalinkami.

Původně jsem dort nazdobila jen z boku, na horní části dortu mělo zůstat jen poděkování a květinová vazba, ale pořád mi tam něco malého chybělo, zvažovala jsem doplnění lístečky, stejně jako po stranách, ale nebyla jsem si jistá, tak jsem to nechala do rána uležet a nakonec jsem zvolila jen droboučké zdobení ze štrasového pásku a věřím, že to bylo ono.

Dort byl čokoládový s čokoládovým a višňovým krémem. Na podkladovém máslovém krému je mandlová potahová hmota Smartflex – velvet.

Protože jsem věděla, že kamarádka celý dort odevzdá a nic z něj nebude mít, rozhodla jsem se, že musí aspoň ochutnat, čím vlastně děkuje. Vznikl tedy malý dortíček a mám dojem, že udělal skoro stejnou radost jako ten velký.

A ještě si dovolím připsat jednu větu. Když můj milovaný manžel zpracovával fotky, abych se tímto dortíkem mohla pochlubit na Královničkách, podíval se na detail květinkové vazby a řekl:

"K totální dokonalosti se propracuješ, až ti ty kytky na dortu začnou i vadnout."

Beru to jako lichotku, ale doufám, že se mi tak dokonalou květinu nikdy nepodaří udělat. Ale kdyby třeba chtěly vonět, to by byla jiná...

 

Složení Dort z čokoládového těsta, krém čokoládový a višňový, potah Smartflex - velvet s příchutí mandlovou.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, nugátový, máslový.
Barva Potah v barvě karmínové, zdobení královskou glazurou v bílé a zelené barvě. Květinová vazba z konvalinek a růžových lisianthusů, květiny a listy ze Smart-flex flower barvené gelovými barvami ve hmotě a stínované prachovými barvami.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690634