Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Pražský výlet za královskou glazurou

Nevím, jestli si s královskou glazurou tak souzníme kvůli stejnému jménu, nebo je to prostě tím, že pokud máte dostatek trpělivosti, je královská glazura úžasná relaxační záležitost, na které se nedá vůbec nic uspěchat. Snad jen natrénovat, ale i ti nejšikovnější k ní musí mít respekt. Já ji prostě miluju, obdivuju všechny, kdo si s ní umí hrát a snažím se ji už nějakou chvíli sama nejen obdivovat, ale i objevovat.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Za dalšími objevy jsem si udělala výlet do Prahy, do Juliina TOP CAKE STUDIA . Byly to nádherné dva dny, a to nejen proto, že v Praze je už teď v únoru pěkné jaro.

První den jsme připravovaly colarek – límec s něžným filigánkovým zdobením, malovaly jsme slečnu baletku ježkovou a připravovaly jsme ozdobnou podložku pod dort. Druhý den jsme především tečkovaly. Možná to mnohým bude připadat legrační, ale udělat královskou glazurou pěknou maličkou kuličku a zopakovat to 800x není nic jednoduchého. A věřte, že jsem si dala tu práci a baj očko jsem spočítala, že jich je tolik.

Malovat bílou na bílé, to je opravdu jen pro odvážné, protože víc tipujete, co vlastně malujete a kam, než víte, a moje uspokojení po té, co jsem namalovala pár esíček a pár céček na bok dortíku, bylo neměřitelné. Jen si smíškové zkuste opřít bílý papír o nějakou krabici a namalujte vlnky bílou pastelkou tak, aby se držely v jedné lince. A to ještě musíte přidat to, že glazura je tekutá a klidně si dělá co chce.

Mušličky jsem naštěstí už dobře uměla, takže posadit dort na ozdobnou podložku a zafixovat ho na ní nebylo moc těžké, pak ovšem přišlo finále. Opatrně sloupnout obrázek z folie a usadit ho na dort a totéž zopakovat s jedním i s druhým límečkem. Dovedete si představit to ticho a napětí v místnosti?

Padající špendlík by musel být slyšet jako padající taška ze střechy, 10 hodin práce se dá zničit jediným neopatrným pohybem, stačí o něco zavadit nebo trošku víc přimáčknout a vše je pryč.

To se naštěstí nestalo, a tak všechny krásné výtvory putovaly do krabice a ten můj podnikl cestu z Prahy do Brna. Pár teček z něžné kraječky cestou odpadlo, ale původně tam opravdu všechny byly, jen jsem si to z toho všeho stresu, jestli se podaří dort dokončit nebo rozbít, nevyfotila už ve studiu.

Přesto si myslím, že i tak dort stojí za ukázání všem mým královničkovým nadšencům.

Složení Polystyrénová maketa dortu potažená fondánovou hmotou a zdobená královskou glazurou.
Barva Potah v bílé barvě, bílé a růžové zdobení královskou glazurou.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686798