Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám

S elegancí pro mladého gentlemana

Romantický ke 40. narozeninám

Jako každý rok, poslední dort v roce patří mému mladšímu synkovi. Letos to byly první s příponou "cet" a myslím, že právě v tomto roce se pro mého Ondru mnohé v jeho životě změnilo. Nástup na vysokou školu, první velká láska, to už jsou kroky mladého muže a ne malého kluka, který tu až doposud s námi žil.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini

Těžko se mi to přiznává, ale teď už je opravdu dospělý a i když pro mě jako pro každou mámu bude on, i o rok starší Martin, napořád mým Ondříčkem a Matýskem, jejich kroky už povedou jejich rozhodnutí a ne ta naše maminkovská a tátova.

Letošní dort si vybojovala vlastně naše prababička. Ondra už měl v plánu strávit Silvestr se svojí slečnou a dalšími přáteli, ale babiččino naléhání, že na svoje 20. narozeniny s námi přeci musí aspoň chvíli posedět, bylo tak závazné, že se Ondra rozhodl věnovat nám sváteční odpoledne i se svojí  Verunkou.

No, a protože si toto odpoledne vybojovala babička tak trochu na poslední chvíli, musela jsem vymyslet „střízlivý“ dort, žádné velké složitosti, moje představy se původně vydávaly směrem ke studijnímu oboru Ondry, ale nakonec jsem se rozhodla pro mužnou eleganci (inspiraci jsem našla na pinterestu), která také k Ondrovi patří. Věřím, že hned po zkouškách se vrhne na plesovou sezónu, stejně jako loni, a tak dort v podobě obleku s dominantní číslovkou 20 a rudou růží, rozhodně nebyl zklamáním, ale naopak příjemným překvapením. Prostě a jednoduše – líbil se všem.

Dort jsem udělala z vanilkového a lískooříškového korpusu s malinovo – šlehačkovým krémem proložený čokoládovou pralinkovou náplní s křupinkami. Po obvodu dortu byla čokoládová ganache z mléčné čokolády. Dort byl potažený fond8novou hmotou MEC3, růže a motýlek byly ze Smartflexu Flower. Povrch dortu jsem barvila airbrushovou černou barvou, růže, motýlek a kapesníček jsou barvené gelovými barvami a dobarvené prachovými barvičkami. Růži jsem pak ještě napařila, pro její větší lesk a přirozenost.

Ondři, přeji ti ještě jednou všechno krásné k tvým 20. narozeninám a eleganci v designu i v životě.

Oslava
Oslava
Oslava

 
Složení Dort s oblekovým motivem a růží, korpus vanilkový a lískooříškový, krém malinovo-šlehačkový, čokoládový s křupinkami, obvod čokoládová ganache. Potah hmota MEC3.
Barva Potah fondán MEC 3 stříkaný airbrushem černou bravou, s karmínovými a bílými doplňky. Květina barvená ve hmotě, dobarveno gelovými barvami a třpytem. Jemný vytlačovaný vzor. Dokončení štrasem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

31. 12. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 705748