Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání

Růže s poupátky

Saab 96 a sobíci

První dort nemusí mít vždycky jen jednu svíčku...

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Naše Janička si našla novou kamarádku. Holky spolu chodí zpívat a evidentně našly i další společné záliby. A proč to píšu? Kamarádka má samozřejmě maminku a taky báječného taťku a tak slovo dalo slovo a maminka Martička dostala s největší pravděpodobností svůj první dort. Objednal ho milující manžel a přál si, aby na dortu byly růže, a kdyby to bylo možné tak, aby v dortu byl krém s příchutí kofily. Růže byly snadné, kofilový krém jsem dělala poprvé, ale myslím, že jsem ho zvládla. Mým domácím ochutnavačům moc chutnal, a oni už mají pěkně zmlsané jazýčky, tak se tomu dá docela věřit.

My jsme jako děti měly doma dortovou babičku, a i když máme všechny tři sestry narozky během jednoho měsíce, vždycky jsme každá dostala svůj oříškový s čokoládovou polevou a sladkým krémem, kterým babička vytvářela různé hvězdičkové dekorace a jméno oslavence. A tak si ani neumím představit, že bych svůj první dort dostala až jako dvojnásobná maminka, ale o to to muselo být hezčí překvapení. Vím, že nebylo jediné, ale určitě bylo nejsladší.

Vytvořila jsem dort ve zlatém provedení se zdobením ze zelené královské glazury. Hlavní dekorací jsou velké oranžové a drobné růžové růžičky.

Dort jsem udělala z čokoládového a růžového vanilkového těsta, krém byl ve třech vrstvách s příchutí čokoládky Kofily. Potahová hmota byla s příchutí mandlovou. Vše jsem barvila gelovými barvami a růžičky jsem také stínovala barvami prachovými.

Martičko, vše krásné k narozeninám, ale hlavně, hlavně moc a moc zdraví, některým je potřeba ho k narozeninám popřát pořádnou porci.

 
Složení Romantický dort k narozeninám s květinovým motivem růží a poupat. Korpus čokoládový a růžový vanilkový, krém s příchutí čokolády Kofila, potah mandlový Smartflex Velvet.
Barva Potah Smartflex Velvet ve zlaté barvě s kyticí oranžových růží a růžových poupat se zelenými lístky. Dekorace zelenou královskou glazurou. Dekorace modelované z pasty Smartflex Flower, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

16. 5. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686813