Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort Moudrá sova

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini

Klíčová slova pro tento dort byla: sova, osmdesát, kniha, obrovský, oříškovo-čokoládový.

Přáním rodiny bylo, abych vyrobila pro jejich dědečka dort, na kterém bude sova, protože je vášnivým sběratelem sov v různém provedení. Protože to byly osmdesáté narozeniny, chtěla jsem vytvořit dort, který bude vyjadřovat úctu k tomuto věku. Snad se mi to knihou v imitaci kůže se zlatým zdobením povedlo.

Dort je obdélníkového tvaru, potažený smartflexem velvet s přídavkem čokoflexu, čímž vznikla hnědobéžová barva vazby knihy bez použití gelových barev. Žilkování listů je přírodní, žaludy jsem vytvořila ručně bez použití formovače. Stejně jako sova, která vznikla pouze za použití nůžek a modelovacích kostic. Všechny dekorace jsou ručně domalovány prachovými barvami a zvýrazněny potravinářským leskem. Celý potah knihy má jemné vzorování, evokující přírodní strukturu kůže. Oslavencův věk jsem naznačila pouze decentně, římskými čislicemi na hřbetu knihy.

Při vyzvednutí dortu jsem slyšela krásnou větu: "To se jíst nebude, to je příliš krásné". Ale doufám, že se tak nestalo, a že oslavenci i všem jeho hostům chutnalo.

 

Složení Dort z oříškového těsta, dva druhy krému. Potah Smartflex velvet kombinovaný s čokoflexem, ozdoby a model sovy ze Smartflex flower. Barvy prachové Sugarflair, zlatý třpyt Rainbow dust. Dort vážil 5,5 kg a jeho rozměry jsou 36 x 26 cm.
Těsto Oříškové.
Krém Čokoládový a máslový pod potahovou hmotu.
Barva Hnědá barva kůže, zlatá. Podzimní barvy listí, drobné zlaté filigránky, zlato-béžové stránky.

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686800