Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Jarní k 60. narozeninám

Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny

Na kávové vlnce

Když jsem se kdykoliv dřív zeptala babičky, co by si přála k narozeninám, odpovídala, že jí nic nechybí, snad jen lak na vlasy nebo dobrý likér. Letos jsem věděla, že to bude chtít něco většího, ale babička mě docela překvapila. Už půl roku před narozeninami nemluvila o ničem jiném.

„Letos bych si moc přála velkou oslavu.“

A protože máme babičku rádi, co jiného by se dalo udělat, než velká oslava. Už od září jsme začali zvát hosty, udělali jsme několik degustačních obchůzek po restauracích s většími salónky a já začala plánovat, co všechno je třeba upéct, aby ta oslava opravdu stála za to.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Myslím, že se dá říct, že příprava byla dobrá a vše , co jsme pro babičku naplánovali, hezky klaplo. Třicet hostů si nejprve vychutnalo oběd a pak následovaly gratulace, překvapení v podobě krásného mladého tanečního páru, sladkosti i slanosti a velký třípatrový dort.

Nebylo těžké naplánovat dobroty jako makronky, tatlaletky, oříškové kuličky, čokoládové košíčky s kávovým krémem, jahodové pyré s čokoládovou pěnou nebo s mascarpone s bílou čokoládou. Nechyběly ani svatomartinské rohlíčky, protože oslava připadla zrovna na sv. Martina. Ale jakým dortem babičku překvapit, to jsem dlouho převracela hezky ze strany na stranu a pořád mě nenapadalo nic víc, než že musí být krásný.

Nakonec už bylo tak málo času, že bylo nutné prostě začít. Tentokrát jsem udělala všechna patra stejná, s vanilkovým a čokoládovým piškotem, malinovým krémem, krémem z čerstvého manga a pistáciovým krémem.

Spodní patro jsem potáhla tmavě fialovým fondánem, doplnila jemným zlatým zdobením. Druhé patro jsem udělala o poznání světlejší růžové a nazdobila ho královskou glazurou (děkuji za radu své kamarádce Vlastě, která mě o této volbě přesvědčila), poslední patro mělo už jen růžový nádech a bylo zdobené pravým plátkovým zlatem. Protože když celý život říkáte babičce Zlatečko, tak se to prostě na ten dort muselo dostat. Tou pověstnou třešničkou na dortu nebyl zápich s číslovkou, ale květinová vazba z krásenek, alstroemerií (peruánské lilie nebo také lilie inků) a listů psího vína.

Milá babičko, i když už jsme ti všichni popřáli, za mě ještě jednou hodně zdraví, ať ti i nadále slouží, tak abys mohla číst své milované knihy, abys nás ještě hodně dlouho mohla bavit historkami ze svého života a hlavně aby ses tu ještě dlouho mohla radost ze všech úspěchů svých vnoučat a pravnoučat.

Oslava

Oslava

Oslava

Oslava

Oslava

 
Složení Slavnostní třípatrový květinový dort, korpus vanilkový a čokoládový, krém malinový, z čerstvého manga a pistáciový. Potah mandlový fondán Mec 3.
Barva Potah Mec 3 barvený airbrushem ve fialových a růžových tónech. Květinové dekorace z fondánové hmoty, barvené ve hmotě a dokončené prachovými barvami. Dozdobení královskou glazurou a plátkovým zlatem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

11. 11. 2017

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686790