Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Vintage dort pro princeznu

Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip?

Křtinový pro Nelinku Terezii

Když rodina slaví troje narozeniny v jeden den, musíte se hodně zamyslet, jak to udělat, aby se vám dorty vešly do lednice, aby se daly převézt 60 kilometrů v krásném teplém dni, aby se líbily, abych je utajila před oslavenci, kteří je nečekali, a hlavně, abych je všechny stihla.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Dort pro nejmladší neteřinku měl jasně dané téma, ale jak překvapit synovce i slečnu našeho Ondry?

Rozhodla jsem se nedělat všechny dorty klasicky potahované, ale oblékla jsem je do moderního čokoládového kabátku. Jenže Ondra si vytáhl z kapsy lísteček a oznámil mi: „Maminko, nejlepší by by bylo, kdyby dort byl čokoládový, s malinovým krémem, s pravým marcipánem a barva nejlépe oranžová.“ Tak nejen že mě ten můj synáček přesvědčil, že na oslavu u dědy budu dělat místo jednoho dortu tři, ale ještě je náročný. Ale šla jsme na to od lesa, byla čokoláda i maliny, i pravý marcipán.

Pro přípravu dortů pro nejstaršího synovce Adama a pro Ondrovu slečnu Verunku jsem nejprve musela nakoupit spoustu čokolády, pak jsem si doma připravila čokoládové ozdoby s transferem v barvě modro-zelené a růžovo-fialové, čokoládové trojúhelníčky a čokoládové medailonky. Přidala jsem také kokosovo-rumové kuličky a kinder čokoládky, protože ty může každý čokomlsoun.

Upekla jsem dva vysoké čokoládové korpusy, rozvařila spoustu malin do krému, připravila jsem si barevné máslové krémy a mandlový marcipán. A pak přišel Ondra s Verunkou... Nezbylo než oba zapojit do práce na dortu pro Mariamku, aby se mi nemotali v kuchyni a pak vždycky předvádět, jak pokračuji na Adámkově dortu a ten druhý dělat v pěkně svižném tempu.

Ale podařilo se mi dort dokonale utajit, takže překvapení se podařilo.

Mojí lásce moc děkuji za další dorto-ledničku-bedničku na přepravu, kterou vyrobil během večera, aby se dorty v krásném zářijovém dni cestou nerozpustily.

A oslavencům přejeme, aby si užili svých krásných 14 i sladkých 20 let. Hodně štěstí, zdraví a lásky. A taky spoustu legrace.

 
Složení Stylové čokoládou zdobené dorty, korpus čokoládový, krém malinový. Potah marcipánový potřený máslovým krémem.
Barva Modrá a oranžová, zdobení stékanou čokoládou. Dekorace čokoládové s transferem.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

11. 9. 2016

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690622