Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu

Mořská panna a potápěč

Čajový obřad k 18. narozeninám

Když jsme s Evičkou domlouvaly dort, vypadalo to asi takto:

„Já slavím 30. narozeniny a manžílek 40. narozeniny, takže děláme společnou oslavu.“

„Fajn, takže společný dort, co na něj uděláme?“

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini

„No s tím si právě nevím rady.“
„Nevadí, vymyslíme. Co třeba dort s hvězdnými znameními vás dvou?“
Žádná rekce, tak zkouším dál.
„Co vaše záliby?“
„No já samozřejmě děti, on motorka a hokej.“
Chápu, ale na společný dort nic moc, takže zkouším dál.
„Co moře, máte rádi moře, už dlouho mám chuť si udělat dort s touto tématikou?“

Podařilo se, nejen, že oba dva moře milují, ale také se rádi potápějí, takže téma máme jasné a já mám v hlavě okamžitě představu, co bych mohla udělat. Takže poslední dvě otázky. Kolik hostů a jestli mám volnou ruku. Volnou ruku mám a počet hostů mě rozesmál, dort prostě nebude žádný prcek, protože hostů se má sejít opravdu hodně, okolo 150 a to už je pořádné číslo.

Dort na téma moře jsem si kreslila už o prázdninách, ale musel počkat na svou příležitost. Protože se oba oslavenci rádi potápí, rozhodla jsem se přidat k mořským plážím, modrému obzoru, mušlím a korálům také potápěče a mořskou pannu. Co krásnějšího by mohl potápěč ulovit?

Rozhodla jsem se mořskou pannu vymodelovat ve stejných barvách, které se objevují na dortu u ostatních ozdob, a myslím, že to byla dobrá volba, dort zůstal krásně jemný a romantický.

Dohodli jsme se, že dort bude ze tří druhů korpusů - oříškového, čokoládového a vanilkového. Krémy zvítězily v příchuti vaječný likér, čokoláda a malina a jedno patro jsem připravila s krémem z bílé čokolády a mandarinkovým.

Dort je potažený mandlovou hmotou MEC 3, obzor jsem vytvořila airbrushovou barvou, pláže s mušlemi jsou z gelem barveného Smartflexu Flower, písek jsem vytvořila třtinovým cukrem a korály jsem připravila z karamelu. Figurky jsem vymodelovala z modelovací pasty Saracino.

Děkuji oběma oslavencům za důvěru, přeji všechno nejlepší k narozeninám a hodně skvělých ponorů, třeba se objeví i nějaká ta mořská panna.

 
Složení Dort s motivy z podmořského světa a pověstí. Korpus oříškový, vanilkový a čokoládový, krém malinový, čokoládový a vaječný likér, potah mandlový z fondánové hmoty MEC 3.
Barva Potah fondán MEC 3 v bílé barvě, obzor modrý nástřik airbrushem. Dekorace a doplňky modelované ze Smartflexu Flower, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami. Figurky z modelovací hmoty saracino, korály z karamelu.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

28. 9. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 686812