Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Divadelní pro Matěje a Rózku

Krásné čtyřicáté

Drip dortík pro Ondru

Je to už moc let, co bydlíme v jednom domě u lesa. Ne není to hájenka, je to obyčejný panelák, i když pohled z okna je i po tolika letech stále okouzlující. A kouzelné je také, když se sejdete se sousedkou, která si vás pamatuje jako holku s culíkama, a vy si její dceru pamatujete jako prcka, co sotva odrostl kočárku. A pak si tak povídáte o těch proměnách, o tom jak koruny stromů, co sahaly do 3. patra už dorostly do šestky, a taky o tom, že z nás dětí už jsou maminky a tatínkové docela velkých pánů a slečen. A tak se to tak nějak stalo a Kačka, co měla sotva 4 roky, je najednou Kateřina, a i když zrovna letos je to zase 4, je potřeba k ní připsat nulu, aby to bylo správně.
A tak povídáme a vzpomínáme a pak přišla opatrná otázka:
„Evičko, upekla bys mi pro Kačenku dort?“

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

No co se na to dá říct jiného než, ale proč ne, ráda. Pak jsem ale provedla něco hrozného. Katčina maminka mi začala vypočítávat, co by na dortu mohlo být a já se s vytřeštěnýma očima úplně hloupě zeptala: “kačenka, není to infantilní?“. No jak to ze mě vyletělo, tak to ze mě vyletělo a už to nešlo vzít zpátky. Ale když já si představila ten super miminkovský dortík s bublinkama ve vědru, se žlutou kachničkou s oranžovým zobáčkem.

Milou sousedku jsem tím úplně rozesmutněla, protože mi hned začala vysvětlovat, že Katka používá malou kačenku i jako takovou svoji značku při podpisu a že ……… Bylo mi to vážně moc líto a už u těch sousedčiných dveří jsem věděla, že kačenky na dortu rozhodně budou.

A byly. Byly zlaté a bylo jich rovných 40, přidala jsem i zlaté kolo, na kterém Katka ráda jezdí, a pomyslnou korunkou na dortu byla květinová vazba. Vymodelovala jsem orchideje a doplnila je krásenkami.

Dort jsem připravila z vanilkového piškotu s malinovým, vanilkovým a baileys krémem. Byl potažený mandlovým mec flexem, barvila jsem jej tekutými airbrushovými barvami. Na květinky jsem připravila speciální hmotu s kokosovou příchutí. Květy jsem dobarvovala prachovými barvami.

Krásné narozeniny Kateřino, Katko, Kačenko. Myslím, že všechny dárky musely být nádherné, ale ten od dcerky ti upřímně závidím. Už ten skvělý nápad a ta práce na něm. Snad nevadí, když prozradím i těm, kteří rádi čtou dortové příběhy na mých stránkách, protože to hlavní zůstane tajemstvím.
„100 DŮVODŮ PROČ TĚ MÁM RÁDA MAMINKO“, tomu prostě říkám dárek od srdíčka.

 
Složení Slavnostní dort s orchidejemi a krásenkami, korpus vanilkový piškot, krém malinový, vanilkový a baileys. Potah mac flex barvený airbrushem.
Barva Potah v odstínech růžové, stříkaný airbrushem. Květiny modelované z hmoty Smartflex Flower s kokosovou příchutí, barvené ve hmotě a dokončené prachovými barvami. Drobné ozdoby z fondánové hmoty, barveno tekutými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

1. 5. 2017

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690632