Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Plnoletý aneb brána do světa otevřená

S posledním dnem roku 2013 jsem se stala matkou druhého dospělého syna. Jak zvláštně ten rok skončil s dětstvím dalšího mého dítka a Nový rok mu otevřel bránu do světa dospělých.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini

Je to krásné i smutné. Vidím před sebou mladého elegantního muže, který plánuje svoji blízkou i vzdálenou budoucnost. Jako rodiče můžeme být pyšní, protože Ondra ví, co chce, čeho by chtěl dosáhnout a pracuje na tom. Jako mamka a taťka musíme být smutní, protože nám moc chybí jeho dětské kresby, jeho vesmírné rakety z lega, jeho rozzářené oči nad novou stavebnicí.

Ale tak to prostě je, vždycky něco končí, aby mohlo něco nového začínat. A tak nám nezbývá než si moc přát, aby Ondrova dospělost našla správnou cestu plnou úspěchů, štěstí a lásky.

Ondříkovo hvězdné znamení – Kozoroh - také značí konec i začátek a tak jsem je použila jako jeden z motivů na jeho dort. Zeměkoule s klíči znázorňuje otevřenou bránu do světa, ale dala jsem tam těch klíčů víc, aby mu zůstaly nějaké i domů, kdykoliv bude chtít, nějaké třeba k nějakému srdíčku a ten nejmenší je od tajemné komnaty, aby se pořád bylo na co těšit.

Korpus vesmírného dortu jsem udělala čokoládový s čokoládovým a šlehačkovo – malinovým krémem. Zeměkouli jsem vytvořila z lískovooříškového a čokoládového korpusu a doplnila jsem je krémem z kokosu a bílé čokolády a čokoládového krému s kapičkou whisky.

Celý dort byl potažený podkladovým máslovým krémem a Smartflexem s pomerančovou příchutí.

Zeměkouli jsem barvila gelovou barvou ve hmotě a světadíly jsou stínovány prachovými barvami. Vesmír jsem nastříkala air brushovými barvami a kozoroh a osmnáctka jsou pozlaceny třpytem rainbow dust.

Všechno nejlepší k narozeninám Ondro, hodně zdraví a ať se ti všechno daří. Milující mamka.

Složení Patrový tematický dort z lískooříškového a čokoládového těsta, krém čokoládový, šlehačkovo malinový, čokoládový s whisky, kokosový s bílou čokoládou, potah podkladový máslový krém a Smartflex Velvet s pomerančovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, red velvet.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah v tmavě modré a azurově modré barvě, kontinenty, hvězdy a znak z hmoty Smartflex Flower. Potah zčásti stříkaný airbrushem (spodní část s hvězdnou oblohou) a zčásti probarvený ve hmotě (globus). Kontinenty a hvězdy stínované prachovými barvami, znak a číslice barvené jedlým zlatým třpytem.

Sfoukávání

Sfoukáváme svíčky


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690623