Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Dort Cesta ke vzdělání

Aneb co by matka neudělala pro budoucího maturanta...

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini

Všechno je jednou poprvé… A tak s první plnoletostí přichází i první maturita a stužkování gymnazistů. Před trudnými minutami na potítku je třeba se řádně posilnit dobrotami tekutými i sladkými. Čím dříve, tím lépe.

Krásným symbolem moudrosti je sova, proto jsem navrhla velký třípatrový dort s malými sovičkami šplhajícími k moudrosti, dychtícími po vzdělání, pravda s různou intenzitou. Některé mají oči doširoka otevřené novým vědomostem a některé spíš pospávají, unavené těžkou cestou ke vzdělání. Nesmí chybět stužka s mottem, nějaké ty matematické výrazy k rozlousknutí pro studenty matematické třídy, a hlavně směrníky k tomu nejdůležitějšímu – maturitě.

Kantorským pohledem na studentské hemžení dohlíží bělostná vrchní sova. "Sovice sněžní (Bubo scandiacus), méně často uváděna pod názvem sovice sněžná, je velká puštíkovitá severská sova, jen o něco menší než výr velký. Délka těla je asi 60 cm, rozpětí křídel 160 cm a hmotnost bývá 1,35 - 2,6 kg." Viz heslo Wikipedia, Ptáci – Puštíkovití - Sovice sněžní. No vidíte, něco jste se dozvěděli, a ani to nebolelo.

Třípatrový dort je potažený Smartflexem – velvet, zlehka obarvený kakaem. Sovičky, knihy a směrovky jsou vytvořeny ze Smartflexu – flower. Těsto je čokoládové a piškotové de luxe s tajemstvím od Královniček. Krémy jsou s příchutí pistácie, tiramisu a jahoda. Pod mandlovou potahovou hmotou je krém máslový. Třípatrový dort pro 27 studentů a jejich kantorský sbor vážil 11,5 kilogramu. Tato váha byla dostačující i na to, aby hlavní organizátorce z řad studentů zůstal kousek za odměnu.

 

Složení Třípatrový dort z čokoládového a piškotového de luxe těsta, krém pistáciový, tiramisu a jahodový, potah Smartflex - velvet s příchutí mandlovou.
Těsto Čokoládové a piškotové de luxe s tajemstvím od Královniček.
Krém Pistáciový, tiramisu a jahodový, máslový pod potahovou hmotu.
Barva Potah v barvě bílé kávy. Sovičky modré, zelené a hnědé s černým studentským kloboukem. Červená stuha se zlatým nápisem a jako hlavní dekorace sněžná sova s knihami. Vše je barveno gelovými barvami a jemné linky jsou zvýrazněny barvou prachovou.
Cena Nevyčíslitelná, pouze jako úplatek kantorskému sboru

 


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690642