Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Klavír a noty pro Míšu

Jarní romance

Krásenkový dort s royal krajkou

Paní Jana mě požádala o dort pro svoji sestru ke krásným kulatým narozeninám, o kterých moje babička říká, že je to krásný věk, protože žena je dost zralá na to, aby věděla, co chce a dostatečně mladá na to, aby si vše mohla užít.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Aby si oslavenkyně mohla tyto krásné narozeniny užít se svojí rodinou, domluvily jsme se s paní Janou na hezkém romantickém dortu. Ze zálib, které mi na svoji sestru paní Jana prozradila, jsem si vybrala hudbu a starým notovým archem jsem ozdobila dárkovou krabici plnou květin.

Práce na tom to dortu mě neobyčejně těšila, a i když jsem nad ním strávila hodně času, výrobu květinek a designování dortu jsem si opravdu užila.

Oslavenkyni i jejím hostům se dort velmi líbil, o čemž jsem byla ubezpečena dokonce v několika zprávách a to je opravdu krásný pocit.

Protože jsem k vytvoření tohoto dortu dostala zcela volnou ruku, zvolila jsem jemnou zelenou barvu jako základ dortu, a doplňky jsem vytvořila v tmavších odstínech zelené, aby byly krásným základem pro květinovou dekoraci. Oblíbené květiny oslavenkyně jsou tulipány, a proto jsem je použila jako základ kytice, tu jsem doplnila modelovanými růžovými poupaty a květy krásenek.

Dort jsem připravila z oříškového a vanilkového korpusu, krémy jsme s paní Janou vybraly v příchuti kávové a vaječný likér. Potahový Smartflex Velvet byl v příchuti mandlové, květiny jsem modelovala ze Smartflexu Flower v příchuti vanilkové.

A na závěr jedno z poděkování:

"Ještě jednou veliké díky!! Největší ohlas byl na ty jedlé zcela realistické květiny, krásně táhlý hutný marcipán a pak tu punčovou vrstvu... mňam, ještě si kousek pietně schováváme v ledničce a labužnicky ujídáme... byl to hluboký (gastronomický i umělecký) zážitek."

I já moc děkuji za důvěru i za pochvalu.

 
Složení Romantický dort k narozeninám s motivem jarních květin a klasické hudby. Korpus vanilkový a oříškový, krém kávový a vaječný likér, potah Smartflex Velvet s mandlovou příchutí.
Barva Potah Smartflex Velvet ve světle zelené barvě s dekorací Smartflex stuhou a královskou glazurou. Květinová dekorace z hmoty Smartflex Flower s vanilkovou příchutí, barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

12. 4. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690623