Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Pro dědečka Krále

Pro obdivovatelku Tima Burtona

Violetta

Slečna Lucie mě požádala o dort pro svoji sestru ke krásným 27. narozeninám. Jejím přáním bylo, abych oslavenkyni vytvořila dort s tématikou Ukradených Vánoc a Mrtvé nevěsty, prostě dort pro obdivovatelku Tima Burtona.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Lucie mi prozradila, že byly loni se sestrou na jeho výstavě v Praze. Využila jsem pro inspiraci jak fotografie z této výstavy, tak jsem se vhodně namotivovala oběma filmy. Postavičky z těchto filmů jsem již dříve znala, a také jsem viděla několik dortů s Mrtvou nevěstou, ale celé filmy jsem viděla poprvé a byla jsem velice překvapená, jak morbidní a přitom něžné tyto filmy jsou.

Jak jsem již napsala, dorty s Mrtvou nevěstou jsem již viděla, a proto jsem se rozhodla udělat dort trošku jinak a jako hlavní motiv jsem si vybrala postavičky dětí. Objevují se ve filmu jen krátce, ale jsou nepřehlédnutelné. Využila jsem také informaci, že oslavenkyni oslovily na výstavě černobílé pruhy a nemohla jsem vynechat oblíbeného pana červíčka. A moje dcera by mi neodpustila, kdybych na dort nedala ducha pejska...

O postavičkách jsem měla jasno, a pak přišel na řadu papír a tužka a náčrtek dortu. Využila jsem toho, že mám doma šikovného syna, který mi vytvořil film z obrázků z obou filmů. Náhoda tomu chtěla, že právě v tomto čase firma Hanky Bížové (www.jedlyfotopapir.cz) jako novinku uvedla tisk motýlků na jedlém papíře. Objednala jsem si nejen tisk filmu na fondánový list, ale i krásné modré motýly, kteří se ve filmu Mrtvá nevěsta objevují a pomohli mi krásně dotvořit celou kompozici. Chybět samozřejmě nemohl ani magický měsíc v úplňku a použila jsem k dekorování i duchy z úvodu Ztracených Vánoc.

Když jsem náčrtek dokončila, Janička na něj koukla svým znaleckým očkem a pronesla: "Pojďte se všichni podívat, mamka chce udělat dost hustej dort." A přesně v ten okamžik jsem se lekla, jestli jsem to s tou svojí představivostí nepřehnala, a zda jsem vůbec schopná takový dort udělat. Ale myslím, že se dort podařil, s mým původním náčrtkem je srovnatelný a spokojeně se tvářila i slečna Lucie, když si s kamarádkou přišla dort vyzvednout.

Další překvapení oslavenkyni čeká, až dort rozkrojí. Na přání její sestry jsem dort udělala z červeného vanilkového piškotu. Krém jsem udělala z bílé a tmavé čokolády a tmavý krém jsem ještě trošku přibarvila na černo.

Všechno jsme poctivě doma ochutnali a shodli jsme se, že je to velmi jedlé. Ale nevědět, jak jsem vše připravila, snad bych se i bála do dortu zanořit lžičku. Přesto věřím, že si všichni narozeninovou oslavu užijí a dort bude nejen pro oslavenkyni, ale i pro její přátelé krásným zážitkem.

 
Složení Vysoký dort k narozeninám s motivem z filmů Mrtvá nevěsta a Ukradené Vánoce Tima Burtona. Korpus červený vanilkový piškot, mírně kónický tvar, krém bílá čokoláda, tmavá čokoláda a černá čokoláda, potah Smartflex Velvet s mandlovou příchutí.
Barva Potah Smartflex Velvet v bílé barvě s černou a fialovou dekorací, nástřik airbrush. Figurky a dekorace z hmoty Smartflex Flower barvené ve hmotě a dokončené gelovými a prachovými barvami. Filmový pás tištěný na jedlý fondánový list, motýlci na jedlý papír.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
Brno

8. 2. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690627