Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský
Fotbalista s houslemi

Davídkovi ke křtinám

Dort pro nadějnou pianistku

Když byly Janičce dva roky, našla si na pískovišti kamarádku Elišku, já se seznámila s její mladou maminkou, která v té době čekala na příchod druhého děťátka Filípka. Písková přátelství většinou skončí nástupem dětí do školky či školy, ale Janička s Eliškou překonaly i to, že se Elinka s rodiči odstěhovala do jiného města.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini

Já s Vlastičkou si také velmi rozumíme, a tak spolu prožíváme malé i velké pokroky našich dětí, podporujeme se, když má některá z nás trápení a radujeme se, když se přihodí něco krásného. Nejinak tomu bylo i v den, kdy k nám Vlastička přišla se zvláštně rozzářeným pohledem a oznámila nám, že bude mít další děťátko, a když se Davídek narodil, nemohly jsme se s Janičkou odlepit od židle v porodnici a obě jsme si novorozeného chlapečka řádně užívaly.

Přestože nejsme věřící rodina, velmi vděčně jsme přijali pozvání na Davídkovy křtiny, které se konaly v krásném kostele v Předklášteří. Od malička mám ráda kostely, ohromuje mě jejich architektura, dovednost tehdejších stavitelů, obdivuji oltáře i obrazy a cítím, že víra, kterou do nich lidé po staletí přináší, donutí každého návštěvníka k zastavení se a zamyšlení nad životem svým i blízkých.

Oslava

Rodiče Davídkovi Martínkovi vybrali krásnou a milou kmotru, kterou se stala tatínkova mladší sestra Markéta. Ptala jsem se jí v kostele, jestli se jako kmotra cítí jinak. Markéta se chvilku zamyslela, a pak řekla: „ano, zodpovědněji.“ Nádherné.

Na Davídkovy křtiny bylo pozváno hodně příbuzných i přátel a oslava byla veliká. Vlastička si se vším dělá velké starosti, vždycky se rozkošně bojí, aby měl každý všeho dost, a tak chystá, vaří, peče, smaží, ale přeci jen při péči o tři děti toho času není tolik. Domluvily jsme se tedy, že dort tentokrát nechá na mě. Vlastička měla jedno skromné přání, aby na dortu byl čáp s miminkem. Doufám, že se mi ho podařilo splnit. Davídkův dort jsem připravovala moc ráda.

Protože hostů bylo opravdu hodně, udělala jsem dvoupatrový dort, jeho hlavní ozdobou byl čáp s děťátkem a postýlka. Na dort jsem královskou glazurou napsala obě jména děťátka David, Martin a datum křestu. Vše jsem doplnila pomněnkovými kvítky a motýlky z jedlé krajky.

Oslava

Davídku – Martine, přejeme ti z celého srdce, aby tě životem provázela láska pozemská i nadpozemská.

 
Složení Dort ke křtinám s motivem čápa s miminkem a postýlkou. Korpus čokoládový, krém karamelový a s příchutí vaječného likéru, potah Smartflex Velvet s mandlovou příchutí.
Těsto Volitelně čokoládové, oříškové, piškotové, barevné piškotové, red velvet, bezlepkové.
Krém Volitelně kávový, jahodový, višňový, karamelový, tiramisu, pistáciový, čokoládový, amaretto, pomerančový, nugátový, dolce-latte, máslový.
Barva Potah Smartflex Velvet v bílé barvě s modrým dekorem. Dekorace z královské glazury v bílé a modré barvě, figurky a drobné motivy z hmoty Smartflex Flower s vanilkovou příchutí, barveno ve hmotě a dobarveno gelovými barvami, stínováno prachovými barvami.


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690652