Královničky Královničky s Candy
Devadesáté Vánoční hvězda Plameňák k narozeninám Upíří dort pro Míšu Vlčí máky pro maminku Tomáškovo první svaté přijímání Šťastných osmdesát Kytarový pro Elišku Výběr z dortů rok 2017 Jarní k 60. narozeninám Když naše Zlatečko slaví 90. narozeniny Na kávové vlnce Divadelní pro Matěje a Rózku Krásné čtyřicáté Drip dortík pro Ondru Pro moderátora rádia Krokodýl Listopadový královský Vintage dort pro princeznu Oranžový nebo modrý, stékaný nebo drip? Křtinový pro Nelinku Terezii Křtinový pro Matějíčka Mozart pro malého pianistu Houpací koník pro Nelinku Když holky tančí street dance Fotbalový pro Davida k 15. narozeninám S elegancí pro mladého gentlemana Romantický ke 40. narozeninám Pro mou milovanou babičku Anemone pro Míšu Halloweenská dýně aneb prázdniny v Kařezu Mořská panna a potápěč Čajový obřad k 18. narozeninám Padesátinový do boudičky Myslivecký dort pro tatínka k 75. narozeninám Asterix a Obelix k 21. narozeninám Kosmosy pro mou švagrovou Haničku K 10. výročí svatebního veselí K prvnímu svatému přijímání pro Natálku Pro Tobíka k prvnímu svatému přijímání Růže s poupátky Saab 96 a sobíci Klavír a noty pro Míšu Jarní romance Krásenkový dort s royal krajkou Dort pro prima bráchu Zlaté rybky pro moji lásku Krokodýlí dort Pro dědečka Krále Pro obdivovatelku Tima Burtona Violetta Dort pro neteř Míšu Dort pro milovanou babičku Pro milovanou tetičku Jeden dračí pro přítele mé neteře Fotbalista s houslemi Davídkovi ke křtinám Dort pro nadějnou pianistku Ke křtinám i k prvním narozeninám Dort Aero Cililink Dort Golfová jamka 19 Dort pro malířku Dort pro Modrou berušku Dort pro Klárku k prvnímu svatému přijímání Bonsaj a orchideje k padesátinám Dort Láska pro dva Dort pro mou lásku Královská glazura (kurz) Dort pro brášku Dort Plnoletý Dort Orchideje v modrém Dort Vánoční dárek Dort S orchidejemi Dort Stargate DHD Dort Čínský drak Dort pro švagrušku Dort Srdce od bratra Dort Pivoňka s lisianthem Dort Norské fjordy Dort Jarni Velikonoce Dort Kraslice Dort s konvalinkami Dort Čokoládový z lásky Dort Jarní poděkování Dort Pro tatínka Krále Dort Star Trek Depp Space Nine Dort Růže s karafiáty Dort Vánoční skřítek Dort Fialová růže Dort Pro budoucí maturanty Dort Jednorožec na noční obloze Dort Růže se zlatými motýly Dort Pro babičku Dort Moudrá sova Dort Se zlatou korunkou Dort S kolibříky Dort Mapa pokladů Dort Martin 18 Dort Indie a slon Dort Kostka na kostce Dort s pivoňkou Dort Srdce s růžemi Dort s orchidejí Dort s růžemi Dort Fialová stuha s motýly Dort Karetní Dort Miminko ve fialkách Dort Modré snění s růžemi Dort Motýlí píseň Dort Pomněnkové pohlazení s motýlem Dort S květinami Dort Vánoční Dort Bílé Vánoce Dort Modrá a bílá Dort Modré růže Dort Vinařský

Slavnostní dort pro babičku

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Naše babička říkala, že 85. narozeniny nejsou nic ke slavení. Já si to ale nemyslím. Když se někdo dožije tohoto věku v relativně dobrém zdraví, s dobrou myslí a se zájmem o vše, co se kolem děje, je to ten pravý důvod pro oslavu. Věřím, že jsme babičce oslavu zpestřili i dárkem v podobě vstupenek do divadla, s poukazem na auto s řidičem a dva mladé bodyguardy v obleku. Naši kluci jsou totiž báječní mladí gentlemani a s doprovodem babičky za kulturním prožitkem ochotně souhlasili.

Když jsme se s babičkou asi před třemi měsíci dívaly na nejkrásnější dorty světových cukrářů, nejvíc se babičce líbily dorty s krajkou. Tak jsem se pokusila udělat jí něco v tomto stylu. Vím, že se babičce dort líbil, ale její návrh, že se taková krása nebude krájet, jsme rezolutně odmítli. Asi by to opravdu byla škoda, chuťové pohárky vesele poskakovaly s každým kouskem na lžičce.

Dort jsem udělala čokoládový, korpus jsem provlhčila griotkou. Krémy jsem zvolila pistáciový a tiramisu a proložila jsem je tenkou krustičkou vynikající belgické čokolády.

Dort byl potažený smart-flexem, který jsem obarvila holandským kakaem na barvu bílé kávy. Ozdoby včetně velké květiny a "tereziánských" medailonků jsem vyrobila ze smart-flexu flower, část nechala v bílé a část jsem dobarvila zlatou prachovou barvou. Luxusní vzhled dortu dodal také dekorační štrasový pásek.

 

Složení Patrový čokoládový korpus, 3 druhy krému. Čokoládová krustička mezi vrstvami krému. Potah Smartflex velvet barvený holandským kakaem. Ozdoby ze Smartflex flower, zlatá prachová barva. Váha dortu cca 4,5 kg.
Těsto Čokoládové s griotkou.
Krém Pistáciový, tiramisu a máslový pod potahovou hmotu.
Barva Potah v barvě bílé kávy. Ozdoby bílé a zlaté, dekorační štrasový pásek s diamantovým efektem.
Cena Na dotaz, vyzvednutí dortu v Brně

 

Dort
A tady už se sfoukávají svíčky...


Zajímá Vás tento dort? Napište na
ekralova@post.cz
BrnoLogo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Květinové kurzy Dorty Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
eva.kralova.kouc@gmail.com

Mapa stránek

Návštěvy: 690637