Královničky Královničky s Candy
Candy a Halloween Candy na koniklecích Candy zkoumá sníh Candy má jeden rok Candy na výstavě Candy na královské procházce Štěňátko Candy s taškou Štěňátko Candy s dětmi Štěňátko Candy na koniklecích Štěňátko Candy na bledulích Štěňátko Candy poznává daňky Štěňátko Candy poznává svět Candy ve štěněcí školce Štěňátko Candy po zabydlení Štěňátko Candy poprvé doma Štěňátko Candy sedmý týden Štěňátko Candy šestý týden Štěňátko Candy pátý týden Štěňátko Candy čtvrtý týden Štěňátko Candy třetí týden Štěňátko Candy druhý týden Štěňátko Candy narození
Štěňátko Candy s dětmi

Štěňátko Candy na koniklecích

Štěňátko Candy na bledulích

V Kohoutovicích máme jednu specialitu - koniklecovou louku. Mezi velkými sídlišti Kohoutovice a Kamenný vrch je přírodní rezervace Kameňák. Najdete tam tisíce koniklecí velkokvětých a to je nejspíš světový unikát. Na jaře vykvetou a tohle si nemůžeme nechat ujít.

Main image

Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini
Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini Main image mini

Vydali jsme se s Candy, s Janičkou a s její novou ohnivou panenkou tuhle sobotu na kontrolu, jak nám to roste. A roste! Právě začíná to pravé období. Stačí krátká procházka a jsme na louce se spoustou drobných modrofialových květů. Tohle Janičku zaujalo, chopila se fotoaparátu a začala tu nádheru zvěčňovat.

Koniklec velkokvětý je vytrvalá rostlina, skalnička, které se líbí na stepních porostech. Něco víc se o ní dozvíte třeba tady Wikipedia - Koniklec velkokvětý Je to silně ohrožená rostlina a je skoro zázrak, že světově největší lokalita je kousíček od velkoměsta, v pohodlném dosahu i pro rodinku s malými dětmi nebo pro důchodce. Ale když je sezóna koniklecí, najdete tu turisty i z daleka. My jsme si trochu hráli s panenkou v zátiší s kytičkami a pak jsme fotili a fotili samotné kytičky. Candy a Janička vyšly trochu zkrátka, no co se dá dělat.

Našli jsme i specialitky - albínka (úplně bílý květ) a modroočko, se sytě modrým květem místo normální fialové.

O rezervaci na Kamenném vrchu si můžete přečíst třeba tady Wikipedie - Kamenný vrch (přírodní rezervace) nebo v článku na serveru Botany Brno, Kamenný vrch – přírodní rezervace. Když kvetou koniklece, je tady provoz jako na Václaváku. Janičce se moc líbili zaujatí fotografové, kteří v touze po ideálním makrozáběru zakleknou, vystrčí bezostyšně zadnici a fotí a fotí :-)

Koniklece chvíli vydrží, nejspíš máme ještě týden nebo dva než odkvetou. Tak třeba se Vám budou líbit stejně jako nám s Janičkou. Tedy pokud je vykukové nevykopou - na můj vkus bylo na louce až moc jamek od rýčů.

Stene

21. 3. 2015

Logo Královničky
Zpět na hlavní stránku

Svatební dorty Slavnostní dorty Dětské dorty Něco na neděli Patchwork Candy

Zde nakupuji Dortisimo cz U Balónku Lilie Petra Hanzelková Malátkovi Cukrář Cukrářské-pomůcky

Eva Králová, Brno
ekralova@post.cz

Mapa stránek

Návštěvy: 668856